Grakštus žmogus elgiasi taip, kaip norėtum, kad visada elgtųsi. Grakštus žmogus įtraukia aplinkinius į žaidimą ir veda juos ne atgal, o pirmyn. Be grakščių žmonių negalėtume gyventi, jie valdo pasaulį. Jie yra pati esmė. Kur bepasisuksi, matai, kaip grakštūs žmonės padeda savo šeimoms, bendruomenei ir bendradarbiams.

 

Bet nė vienas negimė grakštus. Tai yra ne įgimta, o įgyta. Kiekviena diena suteikia galimybę priversti kitus susimąstyti. Kiekviena diena suteikia galimybę padėti kitiems, padrąsinti juos ir pačiam išmokti pasitikėti. Suteikia, bet dažniausiai ja nepasinaudojame, nes delsiame. Esame tokie užsiėmę, priklausomi nuo kitų, užsivertę darbais ir įsipareigojimais, kad norisi kuo greičiau viską atlikti ir pasidėti pliusiuką. Deja, nė vienas tų dalykų nepadeda savęs realizuoti iki galo ar suartėti su tais, kuriems tikrai turėtume padėti. Pramonės amžius baigiasi, prasideda naujasis amžius. Jis atneša ne dalykiškumą, o kūrybiškumą, ir yra palankus grakštiems.

 

Keksiukai

 

Pirmą kartą kepdamas keksiukus aklai vadovaujiesi receptu. Trečią kartą kepdamas gal pradedi improvizuoti, bet taip juos tik sugadini. Iš šios klaidos pasimokai ir vėl imi uoliai daryti tai, kas parašyta recepte. Penktą kartą kepdamas gal jau moki tai daryti ir be recepto. Jau gali improvizuoti. Supranti, kaip keksiukai gaminami, ir koks yra rezultatas. Virtuvėje tau sekasi. Bet ne visiems tai pavyksta. Vieni yra virėjai, kiti ‒ šefai. Deja, pasaulyje per daug virėjų. Verkiant reikia šefų.

 

Kilniojo elgesys 

 

Baimė gimdo pyktį ir savanaudiškumą. Šių jausmų neįmanoma atskirti, jie palaiko vienas kitą. Jie neatsiejami, kaip vaivorykštėje neatsiejamos raudona, oranžinė ir geltona spalvos. Jų priešingybės taip pat trys – kilnumas, kūrybiškumas ir grakštumas. Norėdamas tapti kūrybingu, visų pirma tapk kilniaširdžiu. Viskas susiję lyg mėlyna, indigo ir violetinė spalvos.

 

Dirbti sunku

 

Panašu, kad nesunkiai suvokiame, jog darbas gali būti fizinis, kai reikia kilnoti ką nors sunkaus, arba patirti ilgalaikį nuovargį. Visgi dėl nepaaiškinamų priežasčių nesiimame stengtis labiau dėl to, kas iš tikrųjų svarbu. Protinio darbo metu užsiimame tikrai svarbia veikla, net jei tai nėra lengva.

 

Protinis darbas yra sunkus. Jo lengva išvengti, tačiau taip elgdamiesi nieko nepasiekiame. Rodydami nenorą atlikti protinį darbą, pasirenkame viliojantį, bet trumpą kelią. Organizacijos ilgainiui nustos švaistyti pinigus užsiimantiems tik lengvais uždaviniais.

 

Amatininkui galandant savo peilį ar atletui sunkiai treniruojantis nė kiek nenustembame. Nepaisant to, išpučiame akis, kai moteris, atsakinga už informacijos tvarkymą, nugali baimę ir ima tobulinti savo gebėjimus. Ir visai nesvarbu, ar ji tai daro užmegzdama ryšius, kalbėdama, ką nors sugalvodama ar spręsdama iškilusius sunkumus.

 

Pasirodo, kad iš mūsų tikimasi įsigilinimo į sunkų protinį darbą. Būtent tai ir turėtume daryti. Darbas niekuo nesiskiria nuo menininkui skirtos pakylos. Tai galioja ir protiniam darbui.

 

Unikalaus kūrybiškumo pritaikymas

 

Trys paprasčiausi žodžiai, tačiau, norint juos prasmingai sujungti, reikia daug pastangų. Grįžkime atgal. Kūrybiškumas yra asmeninis bruožas. Jis pasižymi originalumu. Jo neįmanoma numatyti ir jis naudingas. Kad pasireikštų unikalus kūrybiškumas, būtina išmanyti tam tikrą sritį, pasitikėti savimi. Kad būtų nuoširdžiai bendradarbiaujama, reikalingas ir dosnumas. Būdvardis unikalus pabrėžia, kad kūrybiškumas yra kryptingas ir įžvalgus. Tačiau visų sunkiausia unikalų kūrybiškumą pritaikyti. Įžvalgos neužteks. Privalai turėti drąsos rizikuoti, net jei dėl siūlomo sprendimo būsi atstumtas.

 

Judėjimas į priekį

 

Įsivaizduok organizaciją, kurioje darbuotojas iškart įžvelgia tiesą, įvertina situaciją ir numato skirtingų sprendimų pasekmes. Įsivaizduok, kiek daug šis žmogus gali atlikti. Ar galėtų atsirasti nors viena priežastis jį atleisti?

 

Visos organizacijos, siekiančios ir nesiekiančios pelno, visos politinės institucijos ir korporacijos trokšta žūtbūt rasti tokį žmogų. Šie žmonės yra mūsų lyderiai, mūsų prekybininkai. Jie – svarbiausi darbuotojai, kurie nestovi vietoje. Nesvarbu, kad gali suklysti. Svarbiausia judėti pirmyn.

 

Visą nemokamą knyga gali perskaityti čia:

▶ Atsisiųsti „BŪK GRAKŠTUS – Pasaulis nori, kad jį keistum “: https://bit.ly/2LZRuSI