ALSUOJANTI TAMSA

Kuo gyveno mūsų protėviai tolimoje XIII a. pradžios Lietuvoje, kurioje nebuvo nei išmaniųjų, nei automobilių? Mistinis romanas apie viduramžių Lietuvą.

Tik registruoti vartotojai gali atsisiųsti nemokamas PDF knygas

Description

Mistinis istorinis romanas apie viduramžių Lietuvą.

 

Kuo gyveno mūsų protėviai tolimoje XIII a. pradžios Lietuvoje, kurioje nebuvo nei išmaniųjų, nei automobilių, nei kavos? Tik linko po sunkia buities, karų ir marų našta? O gal – mylėjo, pyko, ieškojo ir gyveno dvasinį gyvenimą ne menkesnį, nei šiandien? Gal tuometinius istorijos vingius lėmė ne tik grubi kova už būvį, bet ir kitokie, kartais protu sunkiai paaiškinami ar net mistiniai dalykai? Apie tai – talentingos naujos rašytojos Gretos Musteikienės įtempto siužeto romanas „Alsuojanti tamsa“.

 

„Negalėčiau vienareikšmiškai atsakyti, ar „Alsuojanti tamsa“ – istorinis romanas. Nuo pat vaikystės žavėjausi pagoniškos Lietuvos istorija. Jau seniai rašau apsakymus, tačiau imtis romano vis nesiryžau, kol vieną vasarą, galbūt senovinių dainų įkvėpta, galop nusprendžiau, kad reikia pabandyti. Nuo to laiko namie prisirinko jau pilna lentyna istorikų, mitologų ir archeologų parašytų knygų apie XIII amžiaus Lietuvą, tačiau, kad ir kaip stengiausi suprasti viską, kas tuo metu vyko, liko ir miglotų detalių. Dalį jų, rašant šią knygą, teko pačiai išgalvoti, praplėsti, sukurti. Todėl šiuo tekstu nesiekiu mokyti istorijos, noriu skaitytojui tiesiog perteikti visą tą žavesį, kurį man sukelia mūsų senovė ir galbūt leisti pabėgti nuo kasdienės rutinos į visai kitą pasaulį ir kitus laikus.“

 

Knygą išleido elektroninė leidykla „Naujas vardas“.

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ALSUOJANTI TAMSA”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.