APIE PINIGUS SU VAIKAIS. Paprasti patarimai tėvams, kaip paruošti vaiką ateities pasauliui

Trukmė: 6 val. 34 min.

Autorius: Lina Banytė-Surplienė

Skaito: Lina Banytė-Surplienė

Description

Dažnai dėl neapdairumo, neatsakingumo ar tiesiog dėl prastų pinigų valdymo įgūdžių patenkame į finansines problemas, kurios veikia tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą ir sukelia finansinį stresą. O kai blogai jaučiamės, norisi pasilepinti ir daugiau išlaidauti. Staiga pamatome, kad patekome į užburtą ratą: gyvename nuo algos iki algos, skolinamės, mokame dideles palūkanas, neturime santaupų, o išlaidos tik auga. Žinom, kad norim kitaip, bet neturim žinių, kaip keisti savo finansinius įpročius — ką daryti kitaip. Atrodo, kad vienintelis kelias – dirbti ir uždirbti dar daugiau, o tai reiškia ilgesnes darbo valandas, mažiau laiko su artimaisiais, šeima ir draugais, didesnį nuovargį.

Klausimas, kaip patiems išsiveržti iš šio užburto rato ir kokių finansinių įgūdžių mokyti savo vaikus, kad jie neatsidurtų tokioje pačioje finansinio streso būsenoje, turėtų kilti visų atsakingai mąstančių tėvų galvose?

Linos Banytės-Surplienės audioknyga „APIE PINIGUS SU VAIKAIS. Paprasti patarimai tėvams, kaip paruošti vaiką ateities pasauliui“ – tai gidas, padėsiantis mokyti vaikus, kaip elgtis su pinigais, kaip nepasiduoti bendraamžių ir socialinės medijos manipuliacijoms, paskatisiantis ir suaugusiuosius daugiau domėtis finansų tema bei tapti geru pavyzdžiu savo vaikams.

Lina Banytė-Surplienė 16 metų dirbo finansų ir mokesčių srityje, užėmė vadovaujančias pareigas vienoje didžiausių pasaulinėje audito ir konsultacijų bendrovėje „PricewaterhouseCoopers”. Jos iniciatyva pradėtas projektas „Raising free kids“, skirtas tėvams, norintiems užauginti savimi pasitikinčius ir kritiškai mąstančius vaikus. Lina nuolat veda nemokamus internetinius seminarus tėvams apie vaikų finansinį ugdymą, bendradarbiauja su įvairiais leidiniais, dalyvauja radijo laidose bei tinklalaidėse. Savo patirtimi taip pat dalinasi Facebook grupėje „Apie vaikus ir pinigus“.

„Ar finansinis vaikų ugdymas – pagrindinis auklėjimo uždavinys? Ne, mokyti apie pinigus nėra svarbiau, nei mokyti kitų dalykų: emocinio intelekto, santykių ar sveikatos įgūdžių. Tačiau pinigai yra svarbi šiuolaikinio gyvenimo dalis, todėl mokyti vaiką elgtis su pinigais taip pat svarbu, kaip ir mokyti kitų esminių gyvenimo įgūdžių. Ugdydami vaiką visapusiškai, užauginsime visavertę asmenybę.“ (Lina Banytė – Surplienė)