ATOSTOGOS

Ketvirtoji žinomos lietuvių poetės Neringos Abrutytės (g. 1972 m.), gyvenančios Danijoje, eilėraščių knyga. Ir pirmoji elektroninė. Vaikiškai atviri ir nevaikiškai kandūs tekstai su savita leksika, ritmika ir unikaliu pasaulėvaizdžiu, kuriame ir pilkiausia kasdienybės detalė netikėtai gali virsti būties ašmenimi.

Tik registruoti vartotojai gali atsisiųsti nemokamas PDF knygas

Description

Jei gyveni su šunimi (tėvais, vaikais, mylimaisiais ir kt.), tai jis (ir visi anie) anksčiau ar vėliau, vienaip ar kitaip įlįs į Tavo mintis, o tada anksčiau ar vėliau, vienaip ar kitaip išlįs Tavo eilėraščiuose, jei esi POETA. Jei esi Dailininkas / Kompozitorius / Mezgėjas virbalais / Drožinėtojas iš medžio ar Akmenskaldys, tai tie išlendančiųjų pavidalai, žinoma, bus kitokie. Bet Neringa Abrutytė yra POETĖ. Ir akivaizdu, kad POETĖ ji buvo jau XX a. pabaigoje, kai atrado savo santykius su Poezija.
POETĖ ji bus ir toliau, nes atostogų tikri POETOS neturi. Ir po ilgos (o kai kam trumpos) pauzės (nes pauzės Poezijoje – kiek kitoks matavimo vienetas nei krepšinyje ar teatre) Lietuvoje pasirodanti nauja Neringos eilėraščių knyga ATOSTOGOS – pavyzdys, kaip POETĖ atostogaudama neatostogauja. O kinologiniai motyvai eilėraščiuose – tik motyvai.
Kaip žinoma, šunys turi puikią uoslę ir gali atvesti Tave prie vienų ar kitų radinių. Bet ką daryti su tais šuns radiniais, spręsti tenka patiems. Tad linkime, kad skaitydami Neringos Abrutytės ATOSTOGAS, pasiimtumėte ir patirtumėte bent mažas atostogas nuo kasdienybės. Arba toje kasdienybėje pamatytumėte daugiau nei buitinius paviršius. Kalbant teniso terminais, NAUJO VARDO padavimas: NV ima ATOSTOGAS ir stipriai smūgiuoja! Kamuoliukas skaitytojų pusėje… Ar atmušite?