AUKŠTUJŲ ŠIMONIŲ LIKIMAS

Trukmė:10 val. 28 min.

Autorius:Ieva Simonaitytė

Skaito:Aldona Vilutytė

Description

Ievos Simonaitytės (1897-1978) pirmame romane „Aukštujų Šimonių likimas“ pasakojami Mažosios Lietuvos septynių garbingos Šimonių giminės kartų likimai, maro ir karo siaubiamame krašte. Vienos giminės istorija atskleidžia viso krašto – Mažosios Lietuvos – tragišką likimą: 1709 m. siaučia maras, o po jo ateina vokiečių kolonistai. Prasideda germanizacijos politika, vokiečių pastangos išnaikinti lietuvybę, svetimos kultūros veržimasis į vietinių gyventojų gyvenimą.

Autorė, pati kilusi iš Klaipėdos krašto, tiksliu metraštininko žvilgsniu fiksuoja Mažosios Lietuvos buitį, tradicijas ir papročius, Šimonių giminės istorijos detales. Romane fiksuojami ne tik išoriniai tradicijų ir papročių ženklai – kasdieninė ir išeiginė apranga, švenčių tradicijos, maisto kultūra, bet ir vidiniai dvasiniai giminės narių virsmai. Anot profesoriaus Vytauto Kubiliaus, Ievos Simonaitytės romane buities realijos nemačiomis virsta etninių vertybių poetiniais ženklais, o tų vertybių išsaugojimas tampa romano vyksmo centru. Romanas persmelktas laiko tėkmės, gyvenimo laikinumo ir neišvengiamos lemties pojūčio.

Ši audioknyga tai lietuvių literatūros klasika, kuri sudomins ne tik mėgstančius klausyti ar skaityti klasikinius kūrinius, bet ir tuos, kurie ieško istoriniais faktais grindžiamų romanų, ypač populiarių šiomis dienomis.