AUŠVICAS. Naciai ir „Galutinis sprendimas“

Trukmė: 15 val. 26 min.

Autorius:Laurence Rees

Skaito: Rimantas Bagdzevičius

Description

Laurence Rees „Aušvicas. Naciai ir „Galutinis sprendimas““ – unikalus liudijimas, pagrįstas 15 metų rinktais autentiškais didžiausios nacių koncentracijos stovyklos kalinių ir nacių nusikaltimų vykdytojų prisiminimais, apie Aušvicą, apie tai, kaip ekstremaliomis aplinkybėmis pamirštamas žmoniškumas. Autorius bando parodyti, kad vieną baisiausių nusikaltimų pasaulio istorijoje galima suvokti žvelgiant per vienos vietos – Aušvico prizmę. Stovykla keitėsi ir jos pokyčiai dažnai priklausė nuo nacių karių sėkmių ar nesėkmių įvairiuose frontuose. Jis teigia, kad destruktyvus Aušvico dinamiškumas šią vietą pavertė fiziniu nacių valstybės vertybių įkūnijimu.

Ši audioknyga ne tik padės geriau suprasti Holokaustą, bet ir pajusti šiurpią tiesą, suvokti, kad tai, anot filosofės Hannah Arendt, daug žmogiškesnis reiškinys nei norėtųsi manyti. Autorius klausia, kaip nutiko, kad XX amžiaus Vokietijos – kultūringos tautos Europos širdyje – piliečiai apskritai vykdė tokius nusikaltimus? Kodėl Baltijos šalyse, taip pat Lietuvoje, įsišaknijo antisemitinės pažiūros? Sykiu audioknygoje nepamirštama, kad stovykloje žuvo ar nukentėjo ir daugybė kitų tautų atstovų, netradicinės seksualinės orientacijos ir įvairias religijas išpažįstančių žmonių.

Laurence Rees (gim. 1957) – britų istorikas, dokumentinių filmų ir laidų kūrėjas, buvęs BBC istorinės programos vadovas. Jau daugiau kaip 20 metų autoriaus specializacija – Antrojo pasaulinio karo istorija, daugiausia jis tyrinėja nacistinės Vokietijos vykdytą politiką ir nusikaltimus, yra gavęs BAFTA, Tarptautinės dokumentikos, „Emmy“ ir kitų apdovanojimų. Vos pasirodęs „Aušvicas“ buvo išrinktas geriausia istorine metų knyga Didžiojoje Britanijoje.