BĖGLIAI. Jūrų keliais į Ameriką

Trukmė: 8 val. 54 min.

Autorius: Justinas Žilinskas

Skaito: Justinas Žilinskas, Vesta Šumilovaitė-Tertelienė

Description

Justino Žilinsko audioknyga „Bėgliai“ – romanas, pasakojantis dviejų netikėtai susitikusių jaunuolių, nusprendusių bėgti į Ameriką, nuotykius. Autorius, remdamasis gausia istorine medžiaga, kūrinyje atkuria XX a. pradžios lietuvių keliones į Jungtines Amerikos Valstijas.

Pasakojimas prasideda 1912 –aisiais metais. Tuo metu Jokūbas Lauksargis dėl lietuviškos veiklos pašalinamas iš gimnazijos, jam tenka slapstytis nuo caro žandarų persekiojimų, o Veronika Dombrovska, nuskurdusio šlėktos dukra, ramiai leidžia laiką su tėvais provincijos dvarelyje. Netikėtas jų susitikimas, įsižiebę tarpusavio jausmai ir laisvės troškimas pastūmėjo jaunuolius į drąsią ir pavojingą kelionę per Atlantą. Kelionė laivu iki išsvajotos šalies trunka ilgas savaites ir išsiruošti į ją nėra taip paprasta, todėl laukia daugybė išbandymų. Pirmiausia reikėjo pasitelkti išmonę ir gauti bilietus, o po to kirsti sieną, tačiau tai tik pradžia. Vėliau teko ištverti kankinamas patikras muitinėse ir negalavimus perpildytame traukinyje ar bangų blaškomame laive, smurtaujančius valdininkus, piktavalius sukčius, įvairiausio plauko ir tautų pakeleivius. O kur dar intrigos, paslapčia vykdomi nusikaltimai ir vidiniai jausmų pokyčiai bei abejonės.

Justinas Žilinskas – rašytojas, teisininkas, dėstytojas ir trijų vaikų tėtis. Rašo vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems; jo knygos pelniusios įvairių literatūrinių apdovanojimų.

Viršelio iliustracijos autorė Ūla Šveikauskaitė

Muzikinio takelio autorius Raimundas Paulauskas

Knyga išleista bendradarbiaujant su Lietuvos Jūrų muziejumi ir Lietuvių fondu JAV.