ČEMPIONŲ PUSRYČIAI

Trukmė: 6 val. 38 min.

Autorius: Kurt Vonnegut

Skaito: Paulius Čižinauskas

Description

Kurto Vonneguto „Čempionų pusryčiai“ – mokslinę fantastiką, juodąjį humorą ir socialinę satyrą apjungiantis romanas apie verslininką Dveiną Huverį ir mokslinės fantastikos rašytoją Kilgorą Trautą. Tai aštri satyra apie karą, savižudybę, laisvą valią, seksą, karjerą, rasizmą, socialinį ir ekonominį žiaurumą.

Verslininkas Dveinas Huveris iškeliauja į menų festivalį Midlande, kuriame susitinka su mokslinės fantastikos rašytoju Kilgoru Trautu. Dveinas Huveris perskaitęs Kilgoro Trauto romaną sužino „tiesą“. Visi Žemės gyventojai, išskyrus Dveiną Huverį, – robotai, bejausmės mašinos, kurios gyvena kasdienį nuobodų gyvenimą, dauginasi, kariauja, žudo viena kitą, teršia gamtą, alina ir naikiną savo planetą. Tik jis vienas geba galvoti, jausti, jaudintis ir planuoti. Jis vienintelis žino, kas yra skausmas. Jis vienintelis gali laisva valia spręsti, ką daryti. Visi kiti žmonės – automatizuotos mašinos, kurių paskirtis – stimuliuoti Dveiną. Visas jį supantis pasaulis tėra piktavalis Visatos kūrėjo eksperimentas…

Kurtas Vonnegutas (1922–2007) – JAV rašytojas, sukūręs unikalų literatūrinį stilių, jungiantį mokslinę fantastiką su juoduoju humoru bei socialine satyra. Jo kuriamas pasaulis chaotiškas, iracionalus, komiškas ir pilnas keistų atsitiktinumų.