DĖDĖS IR DĖDIENĖS

Trukmė: 4 val. 45 min.

Autorius: Juozas Tumas – Vaižgantas

Skaito: Paulius Čižinauskas

Description

Apysaka „Dėdės ir dėdienės“ alsuoja lietuviškumu ir autentiškumu. Audioknygoje gyva, tarmiška kalba pasakojama apie kaimo gyventojų kasdienybę baudžiavos laikais, kuomet pamažu ima busti laisvės troškimas ir nuojauta.

Juozo Tumo Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“ yra odė žmonių ryšiui su gamta, kupina vaizdingų aplinkos ir buities aprašymų. Pagrindiniai audioknygos veikėjai – Mykoliukas, Severiūtė ir Rapolas – įkūnija tradicines XX a. Lietuvos žmonių vertybes, tokias kaip darbštumas, kuklumas, teisingumas, ištikimybė. Autorius atskleidžia turtingą personažų vidinį pasaulį, kuriame susipina darbas, meilė ir tikėjimas. Ši apysaka – tai ir subtili meilės istorija, kupina neišsakytų jausmų.

Juozas Tumas-Vaižgantas (1869-1933) yra žymus XX a. pirmos pusės Lietuvos kultūros veikėjas, intelektualas, tautiškumo ir pilietiškumo puoselėtojas. „Dėdės ir dėdienės“ yra laikomas vienu svarbiausiu jo kūriniu, atskleidžiančiu autoriaus gyvenimo filosofiją ir tuometinio lietuviškojo charakterio idealą. Pagal apysaką 2014 m. Vilniaus mažajame teatre pastatytas to paties pavadinimo spektaklis.