DONBASO DŽIAZAS

Trukmė: 11 val. 21 min.

Autorius: Jonas Öhman

Skaito: Jonas Öhman

Description

Karas kaip džiazas? Jonas Ohman savo asmeninių patyrimų kupinoje audioknygoje apie konfliktą Rytų Ukrainoje teigia, kad abu šie reiškiniai turi panašumų. Hibridiniame kare nepaprastai svarbu lanksčiai ir greitai reaguoti, o taip pat – improvizuoti.

„Donbaso džiazas“ empatiškai kalba apie visiems lietuviams aktualias ukrainiečių patirtis ir pamokas, kurias būtina išmokti. Karinis konfliktas Ukrainoje, visai netoli Lietuvos sienų vyksta jau keletą metų, tačiau ar tikrai suvokiame jo svarbą ir mastą? Audioknyga pateikia išsamų ir nepagražintą situacijos fronte paveikslą. Kūrinyje šalia karo kasdienybės aprašymų gausu istorinių ir politinių įžvalgų, raginančių nelikti abejingiems šio didelės geopolitinės svarbos konflikto akivaizdoje.

„Donbaso džiazas“ supažindina klausytoją su autoriaus atvykimo į Lietuvą aplinkybėmis ir pateikia savitą žvilgsnį į mūsų ir kaimyninių šalių pasipriešinimo okupacijai kovų istoriją. Tai yra unikali audioknyga, sukurta autoriui negimtąja lietuvių kalba. Nepaisant to, kūrinyje juntamas atvirumas ir nuoširdumas sukuria itin autentišką klausymo patirtį.

Jonas Ohman yra švedų kilmės Lietuvos pilietis, kino kūrėjas, žurnalistas, vertėjas ir visuomenininkas. Nuo 2014 m. jis kaip savanoris dalyvavo karo veiksmuose Ukrainos Donbaso regione, telkė ir asmeniškai ne kartą gabeno paramą į frontą.

Audioknygą įgarsino autorius, kuriam lietuvių kalba nėra gimtoji, bet emocinis užtaisas iš pirmų lūpų vertingesnis nei taisyklinga kalba.