Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas

Trukmė: 9 val. 1 min.

Autorius: Jared Diamond

Skaito: Simas Stankus

 

Description

Jared Diamond audioknygoje „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ pasakojama pastarųjų 13000 metų žmonijos istorija. Joje skirtingai nei įprasta pasaulio istorijos knygose dėmesys sutelkiamas ne tik į raštingų Eurazijos ir Šiaurės Afrikos visuomenių istoriją, bet ir čiabuvių visuomenes, gyvenusias kituose pasaulio regionuose. Pagrindinis klausimas paskatinęs autorių imtis šios knygos: kodėl žemynų istorija klostėsi skirtingai?

Audioknygoje pateikiamas ištisas kompleksas priežasčių, kurios lėmė visuomenių raidą, nuo skirtinguose regionuose gyvenančių laukinių gyvūnų tinkamumo domestikavimui iki visuomenių polinkio į inovacijas. Autorius remdamasis įvairių mokslo sričių atradimais analizuoja, kodėl tam tikrų regionų gyventojai įgijo daugiau karinės galios, pasiekė geresnės gyvenimo kokybės, padarė esminių atradimų, ir galėjo užkariauti kitus regionus. Kodėl kapitalizmas nesuklestėjo Meksikos čiabuvių visuomenėje, merkantilizmas – Užsachario Afrikoje, moksliniai tyrimai – Kinijoje, o pažangios technologijos – Šiaurės Amerikos čiabuvių visuomenėje? Kodėl Australijos aborigenų visuomenėje neatsirado pavojingų mikrobų?

Audioknygoje nagrinėjama imperijų, religijos, rašto, augalininkystės ir ginklų kilmė. Paaiškindamas, kaip dabarties pasaulį nulėmė žmonių gyvenimo sąlygos ir aplinka, autorius argumentuotai sugriauna rasistinių istorijos teorijų pagrindus.

JAV 1997 m. pasirodžiusi ir jau į 37 kalbas išversta Nacionalinio mokslų ordino laureato knyga įvertinta Pulitzerio premija ir „Phi Beta Kappos“mokslinės knygos apdovanojimu. Istorikas Yuvalis Noah Hararis laiko Jaredą Diamondą vienu pagrindinių knygos „Sapiens“ įkvėpėjų.

Jared Diamond – profesorius, geografas, istorikas, antropologas ir mokslo populiarinimo knygų autorius. Savo veikaluose apjungia įvairias mokslo sritis: antropologiją, geografiją, ekologiją, evoliucinę biologiją ir kt.

Šios audioknygos leidybą parėmė Lietuvos Kultūros Taryba.
Redaktorė Asta Bučienė.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.