JUDĖK

Trukmė: 6 val. 13 min.

Autorius: Caroline Williams

Skaito: Valda Bičkutė

Description

Šiuolaikinis suaugęs žmogus vidutiniškai 70 proc. laiko praleidžia sėdėdamas arba gulėdamas. Vaikai iki 50 proc. laisvalaikio sėdi, neskaitant valandų mokykloje, kur…jie irgi sėdi suole. Vis tobulėjančios technologijos stabdo judėjimo poreikį – kitaip nei daugumai gyvūnų, mums beveik nebūtina judėti, kad gautume maisto, pasilinksmintume ar net susirastume porą.

Įvairių sričių mokslininkai pradėjo tyrinėti, kaip kūno judėjimas veikia sąmonę, ir atrado, jog būtent judėjimas yra pagrindas to, kaip mąstome ir jaučiamės. Deja, dauguma juda per mažai. Ryte pasivaikščioti su šunimi – neužtenka, jeigu likusi diena praleidžiama sėdint prie stalo. Nepakankamas judėjimas silpnina pažintinius ir emocinius gebėjimus, lemia mažėjantį intelekto koeficientą, mažina kūrybiškumą, gebėjimą bendrauti ir net prisideda prie psichikos ligų.

Tyrimai rodo, jog žmonės, kurie per mažai juda, susiduria su šiais pavojais:

– Polinkis į depresiją

– Žemesnė savivertė

– Mažesni socialiniai įgūdžiai

– Didesnė nerimo rizika

– Silpnėjanti atmintis

– Negebėjimas koncentruoti dėmesio

– Ribotas kūrybiškumas

– Didesnė demencijos rizika

– Silpnėjantis imunitetas

– Auganti vidaus ligų rizika

Caroline Williams siūlo įkvepiančią idėją, kad, nesvarbu, ko siekiate – geriau mokytis, produktyviau dirbti, sulėtinti smegenų senėjimą, kurti naujas idėjas ar tiesiog rūpintis savo psichine sveikata – nėra beveik nieko, ko nebūtų galima pasiekti daugiau judant. Judėjimas yra tiesus kelias, norint pakeisti savo mintis, jausmus ir sveikatą.

Ši audioknyga suveiks kaip puiki motyvacija peržvelgti savo judėjimo įpročius ir galbūt paskatins juos pakeisti. Išgirsite ne tik naujausius tyrimus apie judėjimo naudą, bet ir praktinius patarimus, kaip į savo kasdienybę įtraukti daugiau judėjimo, skiriant papildomo dėmesio vaikščiojimui, laikysenai ar kvėpavimui.

Versta iš: Move! The New Science of Body Over Mind / Caroline Williams