KAIP IŠVENGTI KLIMATO KRIZĖS. Kokius sprendimus turime priimti ir kokių proveržių mums reikia

Trukmė: 7 val. 30 min.

Autorius: Bill Gates

Skaito: Simas Stankus

Description

Billo Gateso audioknygoje „Kaip išvengti klimato krizės“ atskleidžiama ne tik klimato kaitos problema, bet ir konkretūs žingsniai, kuriuos galime žengti dabar, kad išvengtume klimato kaitos krizės.

Billas Gatesas, technologijų specialistas, verslo lyderis ir filantropas, dešimt metų tyrinėjo klimato kaitos priežastis ir poveikį. Padedamas fizikos, chemijos, biologijos, inžinerijos, politikos ir finansų mokslų ekspertų jis sutelkė dėmesį į tai, kaip užkirsti kelią nelaimei, kuri neišvengiamai ištiks mūsų planetą, jeigu nebus imtasi atitinkamų veiksmų.

Privalome siekti nulinio grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Tai labai sunki užduotis, tačiau, anot autoriaus, nėra neįveikiama. Nereikėtų tokio požiūrio laikyti perdėm optimistiniu, nes šiuolaikinės technologijos ir inovacijos gali padėti išspręsti klimato kaitos problemas. Žinoma, norėdami įvykdyti šią užduotį turėsime susidurti su dideliais iššūkiais. Pasikeisti turės visos šalys. Juk kiekviena šiuolaikinio gyvenimo veikla – kaip viskas auginama, kaip gaminama, kaip keliaujama iš vietos į vietą – yra susijusi su šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimu.

Autorius analizuoja, kokios politikos klimato kaitos atžvilgiu turi imtis vyriausybės ir kokius žingsnius galime atlikti kiekvienas iš mūsų, kad padėtume pasauliui sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį iki nulio. Nesvarbu, koks jūsų statusas visuomenėje, kokias pareigas ir funkcijas joje atliekate, jei esate šios planetos gyventojas, tikrai yra dalykų, kuriuos galite padaryti ir taip prisidėti prie galimybės užkirsti kelią klimato krizei.

„Tačiau viskas gali pasikeisti. Mes jau turime reikalingų priemonių, o dėl tų, kurių kol kas neturime, viskas, ką sužinojau apie klimatą ir technologijas, mane nuteikia optimistiškai ir leidžia tikėti, kad pajėgsime jas sukurti, panaudoti ir, jeigu veiksime gana greitai, išvengti klimato krizės. Ši knyga apie tai, ko reikės šiam tikslui pasiekti ir kodėl manau, kad sugebėsime tai padaryti.“ Billas Gatesas

This translation published by arrangement with Alfred A. Knopf, an imprint of The Knopf Doubleday Group, a division of Penguin Random House, LLC.

Versta iš: HOW TO AVOID A CLIMATE DISASTER / Bill Gates