KAIP KŪRĖME KAPITALIZMĄ. Tikra 1980–2000 m. verslininko istorija

Trukmė: 12 val. 30 min.

Autorius: Arvydas Stašaitis

Skaito: Rimantas Bagdzevičius

Description

Arvydo Stašaičio audioknyga „Kaip kūrėme kapitalizmą“ – prisiminimai apie prieštaringai vertinamą verslo vystymosi Lietuvoje dvidešimtmetį nuo 1980 m. iki 2000 m., atskleidžiantys to meto įvykius, madas ir stereotipus, verslo užgimimą ir vystymosi ypatumus, kaip iškilo pirmieji milijonieriai ir dėl ko prasidėjo 1994 – 1996 m. ekonominė krizė.

Šiuo periodu Arvydas Stašaitis išbandė įvairias verslo sritis. Vėlyvuoju sovietmečiu ėmėsi pogrindinio verslo: augino kailinius žvėrelius, atidarė pogrindinį „bitlovkių“ mezgimo fabrikėlį, prekiavo „žiguliais“ iš Vidurinės Azijos ir kt. Vėliau įsteigė pirmuosius kooperatyvus, tapo pirmuoju Lietuvos verslininkų sąjungos prezidentu, subūrė pirmąją kredito uniją – Kapitalistų klubą, leido knygas ir „Biznio“ laikraštį, organizavo Verslo laisvės diskusijų klubą, įsteigė pirmąją Lietuvoje privačią aukštąją verslo mokyklą. Audioknygoje autorius dalinasi ne tik to laiko verslo, reikalavusio drąsių sprendimų, užkulisiais, pilnais netikėtų įvykių, bet ir prisiminimais, primenančiais kriminalinį trilerį, apie susitikimus su „reketininkais“ ir Daktarų grupuotės vadovais.

Prisiminimuose autorius atvirai pasakoja apie ilgą kalinimo ir bylinėjimosi su Lietuvos valstybe laiką. 1991 m. Arvydas Stašaitis, apkaltinęs valstybės pareigūnus lėšų vagyste iš jam priklausančios įmonės „Interlita“ sąskaitų, atsisakė mokėti mokesčius ir ragino kitus pasielgti taip pat. Prasidėjo ilgas bylinėjimasis su Lietuvos teisėsauga. Autorius, neteisėtai kalintas 5 metus ir 3 mėnesius, į laisvę išėjo 2000 metais, pradėjo bylą Strasbūre prieš Lietuvą ir po dvejų metų pirmasis laimėjo bylą prieš Lietuvos Vyriausybę.

Istoriko Dariaus Pocevičiaus parengta Arvydo Stašaičio prisiminimų audioknyga skirta kiekvienam besidominčiam verslo istorija, verslo užkulisiais ir pirmųjų milijonierių iškilimu nepriklausomoje Lietuvoje.