KAIP SKAITYTI GREIČIAU XXI AMŽIUJE

Skaitymas yra ir nuostatų, įpročių filtrai, pro kuriuos praleidžiate gaunamą informaciją. Jei norime keisti įpročius, turime turėti ne tik valios, bet ir psichologinių žinių. Suprasti kaip tie įpročiai susiformavo, išmokti juos atpažinti.

Galbūt galvojate, jog jau vėlu pasikeisti ir mokytis kažką naujo? Kaip tik dėl to pateiksiu keletą idėjų apie stereotipus keičiančią smegenų plastiškumo teoriją. Nėra geresnės motyvacijos mokytis ir keistis, nei žinojimas, kiek daug gali mūsų smegenys ir kaip greitai jos pristaiko prie pokyčių, jei tuos pokyčius mes pradedame.

Description

21 amžius, tai yra amžius, kai įvairiausią informaciją galime rasti keliais paspaudimais internete. Įprasta per dieną perskaityti dešimtis straipsnių, šimtus puslapių, tūkstančius žodžių. Esame daugiausiai skaitanti karta iš visų gyvenusių šioje žemėje. Tačiau ar mūsų skaitymo įgūdžiai yra 21 amžiuje?

 

Ši audioknyga yra apie požiūrio keitimą, apie naujų įpročių formavimą, apie informacinę visuomenę, apie taip kaip pasikeitė mūsų gyvenimas ir kaip gali pasikeisti mūsų skaitymas. Apie mūsų smegenų plastiškumą ir gebėjimą keistis, keičiantis informacijos kiekiams.

 

Prieš 10 metų nebūtumėte pagalvoję, kad šiandien šimtai žmonių bėgios maratonus. Tai atrodė kaip kažkas už žmogaus galimybių ribos, tačiau šiandien tai nebestebina. Lygiai taip pat ir skaitymas, yra žmonių kurie keičia požiūrį į skaitymą, mokosi skaityti greičiau ir išmoksta to, kas, atrodytų, yra už galimybių ribos.