KAIP VEIKIA SMEGENYS

Trukmė: 6 val. 47 min.

Autorius: Ramunė Dirvanskienė

Skaito: Lina Pavalkytė

Description

Neuropsichologės Dr. Ramunės Dirvanskienės audioknygoje „Kaip veikia smegenys“ rasite atsakymus į daugybę klausimų apie didžiausią centrinės nervų sistemos dalį – smegenis. Smegenys analizuojamos iš neuropsichologinės perspektyvos, t.y. pristatomos skirtingos smegenų dalys ir jų atliekamos funkcijos, o pagrindinis dėmesys skiriamas atskleisti, kokiu būdu pokyčiai smegenų struktūrose veikia žmogaus mąstymą ir elgesį. Smegenys lemia žmogaus pojūčius, mąstymo procesus ir elgesį, todėl iš besikeičiančio elgesio galima suprasti, kaip kinta smegenys, ir atvirkščiai. Žinodami, kokias funkcijas atlieka smegenys, kokie procesai jose vyksta, geriau suprasime savo ir kitų žmonių elgesį, galėsime jį prognozuoti.

Šioje audioknygoje susipažinsite su smegenų struktūra, sužinosite, kaip veikia smegenys, kaip mūsų gyvensena, mityba ir įpročiai daro įtaką smegenų sveikatai ir atsparumui ligoms. Rasite veiksmingų būdų, kaip pagerinti smegenų funkcijas ir atsikratyti nepagrįstų mitų apie tai. Sužinosite, kokie funkciniai smegenų pakitimai vyksta dėl amžiaus, ligų, Mėnulio fazių ir kt. Audioknygoje paliečiamos senėjimo, smegenų ligų ir įvairių emocinių sutrikimų temos.

Ši audioknyga patiks, jeigu jums įdomu: Kaip veikia smegenys? Kas lemia emocijas, intelektą ir charakterį? Kaip priimami svarbūs sprendimai? Kodėl žmonės suserga depresija? Kodėl bėgant metams prastėja atmintis? Ar įmanoma pagerinti smegenų veiklą ir atkurti prarastas funkcijas? Ar skiriasi vyrų ir moterų smegenys? Kaip motinystė pakeičia smegenis? Ar tiesa, kad kairioji smegenų pusė atsakinga už loginį mąstymą, o dešinioji – už vaizduotę ir kūrybą? Ir dar daugelis kitų klausimų.