KGB VAIKAI

Tai – nuotykių romanas: daug šnekų, važiavimo, bėgimo ir mažai filosofijos. Tai – istorinis romanas: šeštųjų nepriklausomos Lietuvos metų tikrovė, politinė situacija ir kasdienybė su sovietinio laikotarpio reliktais. Tai – detektyvinis romanas: veikėjai sprendžia tradicines užduotis: Kas? Kodėl? Qui bono? Tai – šiek tiek mistinis romanas: šie žmonės ne veltui pavadinti „KGB vaikais“.

Description

„KGB vaikai“ – tai pasakojimas iš 1996 metų, skirtas visokio amžiaus jaunimo kartoms.

 

Jauniausiai, kuri tik ką užaugo ir Nepriklausomybės pradžios laikus atsimena geriausiu atveju iš po stalo. Vyresnei, „lūžio kartai“, kuri po dar sovietinės mokyklos įstojo jau į Nepriklausomos Lietuvos universitetus.

 

Jauniausiai tai bus dar nepažinta istorija. Vyresnei – studentiška jaunystė. Jauniausiai jau mažai ką sakys užmarštin dingę pavadinimai. Vyresnioji gal netikėtai užsisvajos. Jauniausiai gal bus sunkoka suvokti, kiek daug lėmė mobiliojo telefono turėjimas ir kodėl veikėjai neguglina. Vyresnioji gal džiugiai prisimins pirmuosius savųjų mobiliųjų modelius. Nutiks netgi taip, kad kai kurie vyresnės kartos skaitytojai jau bus jauniausių tėvai.

Bet yra čia ir dar viena karta: kam – senelių, o kam – tėvų karta ir jų klampus laikas. Laikas, kai reikėjo gyventi dvigubą gyvenimą; kai kalbėta viena, o galvota visai kas kita; kai kompromisas su sąžine buvo kasdienybė; kai net už neatsargų žodį grėsė grotos.