KLIŪTIS PAVERSK GALIMYBĖMIS. Laikui nepavaldūs dėsniai kaip išbandymus paversti pergale

Trukmė:  4 val. 36 min.

Autorius: Ray Holiday

Skaito: Simas Stankus

Description

Kliūtis – tai kelias. Pratęsiant autoriaus mintį galima drąsiai teigti, kliūtis – tai gyvenimas. Kliūtis – tai galimybė keistis ir tobulėti, tai galimybė iš tikrųjų gyventi. Ir tai nėra vien tik skambūs žodžiai. Ryan Holiday šioje audioknygoje pateikia aiškią bei praktiškai pritaikomą, stoicizmo filosofija pagrįstą sistemą ir metodus, kaip kliūtis paversti galimybėmis.

Kokios kliūtys šiandieniniame pasaulyje dažniausiai mums trukdo? Autoriaus teigimu, po Antrojo pasaulinio karo dažniau susiduriame su vidinėmis kliūtimis nei išorinėmis: baime, nepasitikėjimu savimi, nežinomybe. Užuot kovęsi su priešais, šiandien turime susidoroti su vidine įtampa. Mus kamuoja profesinis nusivylimas, nepateisinti lūkesčiai. Išmokome bejėgiškumo. Niekur nedingo ir visais laikais žmoniją kamavusios stiprios emocijos, tokios kaip sielvartas, skausmas, netektis.

Autorius neskatina ir nemoko, kaip išvengti kliūčių, kaip „pozityviai“ nusiteikti ir nematyti jų ar dirbtinai pakeisti požiūrį į jas. Jis siūlo stoti į akistatą , kviečia jas priimti ir rasti kūrybišką jų sprendimo būdą. Kūrybiškai įveikiant kliūtis eiti savo individualiu keliu, gyventi savo gyvenimą.

Kliūčių įveikimo procesą sudaro trys svarbūs žingsniai. Viskas prasideda nuo požiūrio į konkrečias problemas; tada reikalinga energija ir kūrybiškumas, leidžiantis išanalizuoti problemas ir paversti jas privalumais; galiausiai būtina ugdyti ir stiprinti valią, kuri leidžia susidoroti su pralaimėjimais ir sunkumais. Tai trys viena su kita susijusios ir viena kitą veikiančios disciplinos: suvokimas, veiksmas ir valia.

Ryan Holiday siūlomus kliūčių pavertimo galimybėmis metodus grindžia stoicizmo filosofija bei garsių žmonių istorijomis. Šioje audioknygoje ne kartą išgirsite šiuos garsius vardus: Markas Aurelijus, Džonas Rokfeleris, Abraomas Linkolnas, Ulisas Grantas, Tomas Edisonas, Margaret Tečer, Semuelis Zemiurėjus, Amelija Erhart, Ervinas Romelis, Dvaitas Eizenhaueris, Teodoras Ruzveltas, Styvas Džobsas, Barakas Obama ir kt.

Tai žmonės, kurie sugebėjo savo silpnybę paversti stiprybe, tai, kas stabdo, panaudoti, kaip priemonę judėti į priekį. Tokių silpnybių, kurios gali virsti stiprybe, stabdžių, kuriuos būtų galima panaudoti kaip priemonę judėti pirmyn, turime kiekvienas, skirtumas tik tas, kad, kol nestojame į akistatą, silpnybės ir stabdžiai tėra mus kaustančios kliūtys. Kiekvienas turime teisę rinktis: ar stoiškai priimti iššūkį ir kliūtį paversti galimybe, ar bejėgiškai nusisukti ne tik nuo kliūčių, bet ir nuo galimybių, nuo savo kelio.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KLIŪTIS PAVERSK GALIMYBĖMIS. Laikui nepavaldūs dėsniai kaip išbandymus paversti pergale”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.