KO IŠ TIKRŲJŲ NORITE. NEUROIŠMINTIS: Pinigų, laimės ir sėkmės dėsniai

Norai.

Jie gali būti dideli ir maži. Juos gali būti lengva, sunku, o kartais ir neįmanoma įgyvendinti. Tačiau be jų mes neišgyventume. Mes neturėtume motyvacijos eiti į darbą, susirasti gyvenimo draugo ar net išlipti iš lovos. Norai aprūpina kuru pagrindinį smegenų variklį, o kuo didesnės smegenys, tuo daugiau norų. Tačiau bandant atsakyti į klausimą, ko iš tikrųjų mes norime, vaizduotėje ima vykti labai skirtingi procesai. Tiesą sakant, tai vienas sudėtingiausių klausimų, į kurį atsakyti tikrai nelengva.

Category:

Description

Tikslas…Žodis, kuris uždega ir verčia judėti pirmyn, o kartais tiesiog kelia neviltį. Kiekvienas turime bent po vieną tikslą, apie kurį nuolat pagalvojame, tačiau jo įgyvendinti nepavyksta, jis tarsi miražas – mums artėjant tolsta ar visai išnyksta, palikęs mus suglumusius ir nusivylusius. Kodėl taip nutinka, kad negalime pasiekti net tų tikslų, kurie mums atrodo labai svarbūs? Kokios kliūtys sustabdo mus nuo užsibrėžto tikslo link vedančių sprendimų ir veiksmų?

Tenka pripažinti, kad dažniausiai (o gal reikėtų sakyti visada) tos kliūtys esame mes patys, tiksliau mūsų smegenyse vykstantys neurologiniai procesai.

Ši audioknyga ne apie tai, kaip išsikelti ir suformuluoti jūsų gyvenime svarbius tikslus, ji apie tai kokie neurologiniai procesai vyksta smegenyse, kai siekiame tikslo, ir kokie neurologiniai procesai ir kaip turi būti išvystyti, kad jį pasiektume.

Audioknygos autoriai išskiria keturis svarbiausius neurologinius procesus, kurie turi būti išvystyti, jei norime sėkmingai siekti svarbiausių tikslų:

1. Motyvacija
2. Sprendimų priėmimas
3. Kūrybiškumas
4. Sąmoningumas

Audioknygoje esančių pratimų dėka, galėsite vystyti šiuos neurologinius procesus ir formuoti stipresnius ryšius tarp neuronų.

Pavyzdžiui, jeigu priimant sprendimą ėmėte per daug nerimauti, atidėlioti ir lėtai grimzti į depresiją, tai tiesiog reiškia, kad sprendimo priėmime ėmė dominuoti smegenų dešinė prefrontalinės žievės pusė. Ką daryti? Autoriai teigia, kad galima sąmoningai lavinti savo smegenis ir išmokyti jas nuslopinti neuronų veiklą, sukeliančią baimę ir neigiamus jausmus, o taip pat sustiprinti neuronų veiklą tose srityse, kuriose generuojami teigiami sprendimai ir didesnis pasitikėjimas. Tereikia atlikti audioknygoje pateiktus pratimus.

Išmokti sąmoningai valdyti savo smegenų neurologinius procesus – iššūkis, kurį jums meta „Neuroišminties“ autoriai.