KRAUJO KVAPAS

Trukmė: 18 val. 18 min.

Autorius: Bernardas Gailius

Skaito: Paulius Čižinauskas

Description

„Kraujo kvapas“ – trileris apie partizanų kovas. 1949 m. okupuotos Lietuvos Žemaitijos miškuose vyksta mirtina kova, kuri vis labiau atrodo pralaimėta. Partizanai tampa Sovietų Sąjungos slaptos operacijos taikiniu – čia nėra jokio pasigailėjimo, o išdavystė pavojinga kiekviename žingsnyje. Tam, kad išgyventų, partizanų vadui Andriui Karnauskui – Drakonui reikia ne tik fiziškai įveikti savo priešus, bet ir rasti tinkamą strateginį sprendimą, kuris padėtų laimėti ar bent išgelbėtų būrio vyrų gyvybes. Gudrus planas pakreipia įvykius visiems netikėta linkme.

Tai šnipų trileris, kuriame veikia agentai, žudikai, meilužės, o kiekvienas herojus turi savų paslapčių.
Istorinių detalių ir autentiškumo daug – nuo slėptuvių įrengimo iki tuomet rūkytų cigarečių rūšies. Svarbiausi (ir mažiausiai tikėtini) įvykiai taip pat turi istorinį pagrindą. Bet pasak autoriaus „kai reikėdavo rinktis tarp tikroviškumo ir geros istorijos, visuomet rinkdavausi gerą istoriją. … Kaskart, kai man pasirodydavo, kad tikram gyvenimui trūksta spalvų, aš nedvejodamas traukdavau savo vaizduotės paletę ir tapydavau drąsiais ir plačiais potėpiais“.

Knygos idėją, įkvėptas pokario partizanų laisvės kovų, istorikas ir publicistas Bernardas Gailius nešiojosi 15 metų, svajodamas partizanų kovas pateikti kaip trilerį. Įtemptas siužetas, įsimintini charakteriai, istorinės detalės ir nenuspėjama pabaiga – šios audioknygos ryškiausi bruožai.

Bernardas Gailius – istorikas, publicistas, politikos apžvalgininkas. 2009-2020 m. dėstė VU Istorijos fakultete kursus apie XX a. Lietuvos istoriją ir partizanų karus. Per visą savo publicistinę ir analitinę karjerą nuosekliai studijavo trilerio žanrą.