KVĖPAVIMAS. Naujas mokslas apie užmirštą meną

Trukmė: 7 val. 28 min.

Autorius: James Nestor

Skaito: Simas Stankus

Description

James Nestor audioknyga „Kvėpavimas“ – moksliniais tyrimais pagrįstas pasakojimas apie tai, kas vyksta mūsų kūnuose, kai kvėpuojame, kokie organizmo pokyčiai patiriami tarp įkvėpimo ir iškvėpimo, ir kodėl reikia mokytis kvėpuoti iš naujo, nors kvėpuojame visą savo gyvenimą. Autorius siūlo pasinerti į mokslinį prarasto kvėpavimo nuotykį ir išsiaiškinti, kodėl praradome įgimtą gebėjimą tinkamai kvėpuoti. Ieškodamas atsakymų audioknygos autorius susitiko su žmonėmis, praktikuojančiais senovines kvėpavimo praktikas: pranajamą, sudaršano kriją ar tummo, ir subūrė plaučių specialistus moksliškai ištirti su kvėpavimu ilgus amžius susijusius tikėjimus.

Perklausę šią audioknygą sužinosite, kaip pastaraisiais amžiais nyko mūsų gebėjimas kvėpuoti, kokią naudą teikia atkuriamasis kvėpavimas ir sąmoningas kvėpavimas, kaip kvėpavimas veikia nervų sistemą, kaip pasinaudoti perteklinio kvėpavimo galia. Ši audioknyga padės suprasti, kaip į plaučius patenkantis oras paveikia kiekvieną gyvenimo akimirką ir kaip jį pažaboti, kad išnaudotume visą kvėpavimo potencialą iki pat paskutinio kvėptelėjimo.

Šiuolaikiniai tyrimai atskleidžia – net nežymiai pakoregavę kvėpavimo būdą, pagerintume sporto rezultatus, atnaujintume vidaus organus, atsikratytume knarkimo, palengvintume astmos būklę ir net ištiesintume iškrypusį stuburą. Ne, sakysite, tai neįmanoma! Tačiau naujausi duomenys rodo ką kita.

James Nestor – žurnalistas, rašantis sporto ir mokslo temomis. Jo knyga „Kvėpavimas“ – „The New York Times“ bestseleris, 2020 metais ji buvo pripažinta geriausia „Amazon“ mokslo knyga ir geriausia „National Public Radio“ knyga, taip pat viena įsimintiniausių „Washington Post“ negrožine knyga.