Magdalė – smuklės merga

Trukmė: 9 val. 31 min.

Autorius: Gina Viliūnė

Skaito: Daiva Tamošiūnaitė-Budrė

Description

Ginos Viliūnės audioknyga „Magdalė, smuklės merga“ – istorinis romanas apie XVI amžiaus Vilniaus kasdienį miesto gyvenimą, politinius didikų žaidimus ir intrigas.

Autorė, profesionali gidė, puikiai pažįstanti Vilnių, istorijos įvykius perkelia į miesto gatves, tiksliai aprašydama vietas, kuriose vyksta istorijos veiksmas. Taigi, audioknygoje ne tik sutiksite garsius LDK žmones, bet ir surasite realias, autentiškas Vilniaus vietas, kurias galėsite aplankyti besiklausydamas audioknygos.

Pagrindinė romano veikėja Magdalė – neišsilavinusi, jaučianti stiprų ryšį su gamta ir turinti antgamtinių galių, graži mergina, netikėto įvykio dėka ištrūkusi iš smuklės mergos gyvenimo. Vilniaus gyvenimo realijos ją įsuka į savo sūkurį: maras, gaisras, politinės intrigos, siekiančios net Maskvą, netikrų pinigų platinimas, skurdas, užsakomosios žmogžudystės, Goštautų ir Radvilų konfliktas ir kt. Žinoma, šalia reikšmingų politinių ir socialinių įvykių grandinės, autorė kruopščiai pina ir meilės istorijas, kurios vyksta visais laikais ir visokiomis aplinkybėmis.

Kaip teigia pati autorė viename savo interviu: „Istoriniai romanai – tai galimybė keliauti laiku ir pamatyti tas pačias, pažįstamas vietas kitoje epochoje, sutikti vadovėliuose aprašytas asmenybes, pasigilinti, kodėl atsitiko vieni ar kiti įvykiai. Istorija nėra pelėsiais dvelkianti vadovėlinė išmintis, tai gyvastis, nuolat vykstanti, nes mes ir dabar kuriame istoriją, o prieš kelis dešimtmečius ar šimtmečius ją kūrė mūsų protėviai. Bendraudama su skaitytojais pastebėjau, kad dažnas lietuvis domisi istorija, tačiau neturi laiko ar kantrybės jos rimtai studijuoti, gilintis. Istorinis romanas – geriausia išeitis, nes lengvai ir patraukliai galima gauti žinių, rasti idėjų ar hipotezių. Tik nereikia pamiršti, kad romano žanras leidžia autoriui kurti, todėl kiekvienu žodžiu tikėti negalima. Perskaičius romaną, reiktų pasidomėti papildomai, patikrinti autorių, tuo pačiu ir pasisemti rimtesnių žinių.“ (Šaltinis: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/rasytoja-gina-viliune-istorija-nera-pelesiais-dvelkianti-vadoveline-ismintis-286-848816?)

Gina Viliūnė (1974 g.) – lietuvių rašytoja, prozininkė, istorinių romanų autorė: „Karūna be karaliaus“, Vilnius, Tyto Alba, 2012; „Vilniaus madona“, Vilnius, Alma littera, 2014; „Imperatoriaus meilužė“, Vilnius, Alma littera, 2016; „Anos lobis“, Vilnius, Alma littera, 2018. Rašo straipsnius žurnalams „Iliustruotoji istorija“, „Legendos“.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Magdalė – smuklės merga”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.