MIRTINAS ARKEBUZOS ŠŪVIS (Trečioji budelio mokinio byla)

Trukmė: 8 val. 7 min.

Autorius: Gina Viliūnė

Skaito: Daiva Tamošiūnaitė-Budrė

Description

„Mirtinas arkebuzos šūvis“ – įtempto siužeto istorija, kurioje susipina detektyvinė linija, nauji faktai apie Vilniaus miesto istoriją ir įdomūs personažai. Šios audioknygos centre – bajorai ir paslaptingi jų gyvenimo užkulisiai. Tuo metu Lietuvoje egzistavo tokia svečių apgyvendinimo prievolė, kai į Seimą susirinkusius bajorus priimti nakvynei turėjo miestiečiai, nepriklausomai nuo jų noro. Vienos tokios nakvynės metu, netikėtai arkebuza buvo nušautas svarbus bajoras – ir ne bet kur, o pačiame Vilniaus parapinės bažnyčios šventoriuje. Miesto budelio mokiniui Adui patikėta išnarplioti šį naują detektyvą.

Klausytojas ne tik įtraukiamas į painią istoriją, kuri veda nusikaltimo ir sąmokslo takais, bet ir supažindinamas su spalvingu, gyvu, triukšmingu ir paslaptingu prieškario XVI a. Vilniaus miestu.

Gina Viliūnė – ne tik knygų ir straipsnių autorė, bet ir gidė bei ekskursijų vadovė, todėl meilę Vilniaus miestui ir jo istorijai nesunku pastebėti ir jos kūryboje – pagrindinis šio romano veiksmas vyksta būtent Vilniuje. Detektyvas „Mirtinas arkebuzos šūvis“ – jau trečioji ciklo audioknyga. Pirmąsias dvi šios trilogijos dalis („Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ ir „Spąstai pirklio žudikui“) taip pat galima rasti Audiotekoje.