MOTERIS, PAKEITUSI ANTROJO PASAULINIO KARO EIGĄ

Trukmė: 13 val. 7 min.

Autorius: Sonia Purnell

Skaito: Ugnė Barauskaitė

Description

Tai neįtikėtina, mažai kam girdėta ir tikrais faktais paremta istorija apie nepaprastą Virginios Hall gyvenimą. 1940 metai. Prancūzija po truputį pasidavė kovai. Sudegę automobiliai gulėjo pakelės grioviuose. Pro juos ir toliau traukė vilkstinės žmonių – niekada nesibaigiančios alkio ir nuovargio iškankintos grupės, bijančios sustoti, todėl dienų dienas slenkančios pirmyn. Taip judėjo dešimt milijonų moterų, vaikų ir vyresniųjų, bėgančių nuo Hitlerio tankų, kurie plūdo per sieną. Kiekvieną dieną pro iškankintą minią lėtai važiuodavo vienišas automobilis, vairuojamas įspūdingos jaunos moters. Ji – Virginia Hall, trisdešimt ketverių metų moteris, vairavusi greitosios pagalbos automobilį ir gabenusi sužeistuosius į ligoninę. Ji kaskart rizikavo savo gyvybe, bet kasdien iš naujo tai rinkosi. Nesislėpdavo net kai vokiečių lėktuvai mėtydavo bombas, nes Virginia nusprendė eiti iki galo, kad ir kur šis mūšis nuves. Tai, kad tragiškomis aplinkybėmis kojos netekusi jauna moteris sugebėjo įveikti griežčiausius apribojimus, apeiti išankstines nuostatas ir net priešiškumą, norėdama padėti Sąjungininkams laimėti Antrąjį pasaulinį karą, stulbina.

Šioje audioknygoje išgirsite apie labai svarbią ir mažai žinomą partizanų vadę. Ji padėjo inicijuoti nutrūktgalvišką šnipinėjimo, sabotažo ir ardomąją veiklą priešo užnugaryje tais laikais, kai moterų ant didvyrių pakylos beveik nebuvo. Ji veikė šešėlyje ir šešėlyje jautėsi laimingiausia. Net ir artimiausiems jos bendražygiams atrodė, kad ji neturi nei namų, nei šeimos, nei komandos – vien tik degantį troškimą įveikti nacius. Virginia nuolat keisdavo išvaizdą ir elgseną, pasirodydavo be perspėjimo bet kurioje Prancūzijos vietoje ir vėl taip pat netikėtai pradingdavo, todėl buvo tikra mįslė ne tik karo metais, bet tam tikra prasme ir paskui.

Norėdama atsekti detalią Virginios istoriją, autorė Sonia Purnell trejus metus dirbo beveik detektyvinį darbą – ieškojo apie ją informacijos Nacionaliniame archyve Londone, peržiūrėjo Pasipriešinimo dokumentus Lione, nuvyko į parašiutų nusileidimo vietas Aukštutinėje Luaroje, vartė teismo bylas Paryžiuje, net lankėsi CŽA būstinėje. Net ir radus daug svarbių bylų, paaiškėjo, kad kitos tebėra paslaptingai prarastos arba dingusios be žinios. Žmonijos istoriją formuoja drąsiausi iš visų. Tokia buvo Virginia Hall.

Versta iš: A Woman of No Importance:The Untold Story of the American Spy Who Helped Win World War II / Sonia Purnell
Išleista bendradarbiaujant su leidykla „Tyto alba“