NAKTIS LISABONOJE

Trukmė: 8 val. 29 min.

Autorius: Erich Maria Remarque

Skaito: Giedrius Arbačiauskas

Description

1942 metai. Lisabona, apgaubta nakties. Aplink tvyro Antrojo pasaulinio karo įtampa. Težo upės krantinėje neturtingas vokietis nerimastingai stebi laivą, kuris ryte išplauks į Ameriką ir taip išgelbės visus nuo karo. Tai – paskutinis laivas ir paskutinė galimybė pabėgti ir pradėti naują gyvenimą be karo grėsmės, persekiojimų ir nuolatinės kovos su už gyvybę. Tačiau vyras neturi pinigų bilietams ir bando susitaikyti su likimu, jog kartu su žmona liks tarp tų nelaimingųjų, nespėjusių laiku ištrūkti. Gatvėje jį sustabdo nepažįstamas žmogus ir pasiūlo atiduoti bilietus su viena netikėta sąlyga. Prieš akis – lemiama naktis iki ryto paskutinėje Europos emigrantų priebėgoje.

„Naktis Lisabonoje“ romanas, kuriame rašytojas lieka ištikimas jį labiausiai jaudinusiai temai – kaip žmogus, patekęs į karo siaubą, išlieka žmogumi. Išgirsite apie veikėjus, kurie net ir žiauriausiu istoriniu laikotarpiu sugeba būti kupini meilės, drąsos ir kasdienio optimizmo. Ši audioknyga įkvepia, jog ne taip svarbu, kaip klostosi likimas, svarbiausia – vidinis tavo troškimas ir pastangos mylėti, suprasti save ir visą pasaulį.

E. M. Remarkas – vienas žymiausių vokiečių rašytojų, kurio kūriniai leidžiami visomis pasaulio kalbomis, pagal juos kuriami didelio populiarumo sulaukiantys filmai. Save jis laikė kūrėju, kurio tikslas – akylai stebėti ir atkurti istorinę tikrovę, kurioje tuo metu gyvena. Jis pats aštuoniolikos savanoriškai išėjo į karą, kur buvo sužeistas ir persekiojamas nacių, o 1933 m. jie uždraudė ir viešai degino jo knygas. Bėgdamas nuo persekiojimų, jis emigravo iš Vokietijos, todėl taip dažnai rašė apie karo pabėgelius, remdamasis savo ir artimųjų patirtimi bei išgyvenimais.

DIE NACHT VON LISSABON (NIGHT IN LISBON)
© 1962 by New York University, successor-in-interest to the literary rights of The Estate of the Late Paulette Goddard Remarque