NEPRARASKIME SAVO VAIKŲ. Kodėl ryšys su vaiku toks svarbus, kokie pavojai jam gresia

Trukmė: 12 val. 44 min.

Autorius: Gordon Neufeld, Gabor Maté

Skaito: Justinas Sruoginis

Description

Frazė „vaikų auginimas turėtų būti palyginti lengvas“ gali jus nustebinti, tačiau būtent tokią pagrindinę žinutę tėvams siunčia audioknygos „Nepraraskime savo vaikų“ autoriai.

Naujausių technologijų ir bendraamžių įtaka lengvai sukuria prarają tarp tėvų ir atžalų. Bausmės, įsakmus tonas ir kitos griežtos auklėjimo priemonės šią atskirtį tik didina. Tarptautinį pripažinimą pelniusių autorių bei vaikų raidos specialistų dr. Gordon Neufeld ir dr. Gabor Mate knygos tikslas – sukurti autoritarinio auklėjimo alternatyvą ir pažadinti natūralų tėvystės instinktą, padėsiantį užauginti vaikus savarankiškais, ryžtingais, brandžiais, save bei savo aplinką gerbiančiais žmonėmis.

Audioknygoje išgirsite apie šiuolaikinėje visuomenėje plintantį reiškinį, kuomet tradicinę tėvų įtaką keičia ryšys su bendraamžiais. Nors tokie santykiai naudingi ir vertingi, jie neturėtų pakeisti tėvų autoriteto. Pasak autorių, pernelyg stipri vaikų orientacija į bendraamžius kelia neigiamas pasekmes jų elgesiui. Tėvų ir vaikų santykių trapumas tampa viena iš pagrindinių jaunų žmonių depresijos, nerimo ir daugybės kitų psichologinių sutrikimų priežasčių. Laimei, erzinančiam, šiurkščiam ar kitokiam probleminiam vaikų elgesiui įveikti nereikia sudėtingų instrukcijų ir metodų. Pakaks atkurti stiprų, pasitikėjimu grįstą ryšį.

Tą padaryti padės audioknygoje pristatoma dr. Gordon Neufeld prieraišumo teorija, skirianti šešis būdus su kuo nors suartėti. Sužinoję apie konkrečias artumo išlaikymo, kūrimo ir stiprinimo priemones, vėl galėsite pritraukti vaikų dėmesį, užsitikrinti jų pagarbą, paskatinti juos geriems darbams ir bendradarbiavimui.

„Prie mūsų prisirišusiam vaikui mes esame uostas, iš kurio jis leidžiasi į pavojingą pasaulį, prieglobstis, į kurį jis gali grįžti, jo įkvėpimo šaltinis. Visos įmanomos auklėjimo žinios negali atstoti prisirišimo trūkumo. Didžiausia meilė pasaulyje neras atgarsio vaiko širdyje, jei nebus mus ir jį jungiančios psichologinės bambagyslės, kurią sukuria prieraišumo santykiai,“ — teigia autoriai.

© 2004 Gordon Neufeld and Gabor Maté
This translation published by arrangement with Alfred A. Knopf Canada, a division of Penguin Random House Canada Limited

Versta iš: Hold on to your kids : why parents need to matter more than peers / Gordon Neufeld and Gabor Maté.