PASAULIO PABAIGOS ISTORIJA

Trukmė: 6 val. 11 min.

Autorius: Matas Maldeikis

Skaito: Matas Maldeikis

Description

Tarptautinis pasaulis, kurį matome žiniose ir laikome natūraliu evoliucijos rezultatu, išties yra konstruktas. „Pasaulio pabaigos istorija“ drąsiai dekonstruoja tai, kas mums įprasta– paaiškina, kaip buvo sukurtas visas politinis pasaulis, koks svarbus jo sukūrime buvo lietuvių vaidmuo ir praneša, jog šis pasaulis baigiasi ir artinasi nauja realybė.

Tai naujas žvilgsnis į tai, kas mums buvo savaime suprantama – kas iš tiesų atsitiko po Antrojo pasaulinio karo su liberalia demokratija, kaip buvo formuojama dabartinė pasaulio tvarka ir kaip tame dalyvavo Lietuva, kaip kūrėsi politika po Šaltojo karo ir kaip sugriuvo Sovietų Sąjunga. Autorius į šiuos įvykius pateikia kitą naratyvą nei įprasta Vakaruose, todėl gali būti tam tikrų kontraversijų, dėl kurių ši audioknyga bus labai įtraukianti net ir tiems, kurie istorija domisi rečiau.

Norėdami suprasti, kur esame, ir rasti esamų politinių problemų sprendimus, svarbu dar kartą peržvelgti nueitą istorinį kelią ir užčiuopti jo silpnąsias grandis. Būtent todėl knygoje labai daug istorinių reminiscencijų, kurios mąslesniam skaitytojui turėtų padėti geriau suprasti, dėl ko ginčijasi pasaulio politikos grandai. Vienam pravers čia sukaupta informacija, kitą sudomins galimybė pažvelgti į procesus iš kitokios perspektyvos. Bus ir tokių, kurie sakys, kad čia tik fantastinis romanas. Audioknygoje pateikiama dabartinės pasaulio tvarkos traktuotė nėra autoriaus vaizduotės kūrinys, tai – politiniai akcentai apie tai, kaip susikūrė pasaulis ir kas mūsų laukia ateityje.

Matas Maldeikis – politikas, buvęs Seimo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje. „Pasaulio pabaigos istorija“ – debiutinis autoriaus kūrinys.