Paskutinė babos Dunjos meilė

Trukmė:4 val. 3 min.

Autorius:Alina Bronsky

Skaito:Larisa Kalpokaitė

Description

Alina Bronsky – Jekaterinburge gimusi ir trylikos metų išvykusi į Vokietiją rusų kilmės vokiečių rašytoja, kai kurių literatūros kritikų vadinama nauju balsu literatūros pasaulyje. Šiuo metu autorė gyvena ir kuria Berlyne. Pirmasis Alinos Bronsky romanas „Šukparkis“ („Scherbenpark“) Vokietijoje tapo bestseleriu, pagal jį sukurtas filmas. Romanas „Paskutinė babos Dunjos meilė“ 2015 m. nominuotas Vokietijos Metų knygos premijai.

Alina Bronsky audioknyga „Paskutinė babos Dunjos meilė“ pasakoja istoriją apie seną moterį – babą Dunją – po Černobylio katastrofos nusprendusią grįžti į savo namus radioaktyvios spinduliuotės užterštame Černovo kaime. Nepaisydama valdžios draudimų ir dukros prieštaravimų Baba Dunja sugrįžo į kaimą. Tačiau ji ne viena tokia, laikui bėgant „mirties zonoje“ susibūrė didesnė keistuolių bendruomenė: nepagydoma liga sergantis Petrovas studijuojantis meilės eilėraščius, Marja ir šimtametis Sidorovas besiruošiantys susituokti ir pati Baba Dunja laiką leidžianti skaitydama ir rašydama laiškus dukrai į Vokietiją. Tačiau vieną dieną pasirodo žmonės, kurie sugriauna įprastą kaimo gyvenimą, kasdienį savotišką jų pačių susikurtą rojų.

Audioknyga „Paskutinė babos Dunjos meilė“ – tai pasakojimas apie Babą Dunją iš mirties zonos, kuriame rasite ir humoro, ir tragedijos, ir triumfo, panardinantis į pagrindinės veikėjos psichikos gelmes. Tai pasakojimas apie rojaus idėją, kuri kai kuriems žmonėms nėra kažkas idiliško ir idealaus, kažkam tai kasdieniai, įprasti dalykai.