PAŽADĖTOJI ŽEMĖ

Trukmė: 31 val. 35 min.

Autorius: Barack Obama

Skaito: Simas Stankus

Description

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Baracko Obamos audioknyga „Pažadėtoji žemė“ – pirmasis memuarų, atskleidžiančių aštuonerių prezidento gyvenimo Baltuosiuose rūmuose metų įvykius, tomas. Tai labai asmeniška, vidinių apmąstymų ir refleksijos kupina istorija, kurios pradžioje Barackas Obama pasakoja apie savo, kaip tapatybės ieškančio jaunuolio, kelią ir užbaigia pirmosios istorinės prezidento kadencijos detalėmis. 2008 m. lapkričio 4 d. Barackas Obama buvo išrinktas 44-uoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu ir tapo pirmuoju afroamerikiečiu, užėmusiu šį aukščiausią šalies politinį postą, kuriame išbuvo dvi kadencijas. Autorius atvirai pasakoja apie priešiškas jėgas, su kuriomis susidūrė savo šalyje ir užsienyje, apie tai, kaip gyvenimas Baltuosiuose rūmuose paveikė jo žmoną ir dukteris, nevengdamas atskleisti savo dvejonių bei nusivylimų.

Barackas Obama apie knygos rašymą: „Pirmiausia vyliausi tikroviškai nušviesti visus Baltuosiuose rūmuose praleistus metus – ne tik prisiminti svarbiausius per mano prezidentavimo laikotarpį nutikusius įvykius ir įtakingus asmenis, su kuriais teko bendrauti, bet ir papasakoti kai kurias politines, ekonomines ir kultūrines plačiajai visuomenei nežinomas aplinkybes, padėjusias suvokti mano vyriausybei kilusius iššūkius ir, norint tinkamai juos atremti, man ir mano komandai tekusius priimti sprendimus. Esant galimybei, norėjau leisti [..] pajusti, ką reiškia būti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu, norėjau praskleisti uždangą ir žmonėms priminti, jog, nepaisant didžiulės galios ir pompastikos, prezidentavimas yra tik darbas [..].“

Ši audioknyga bus įdomi kiekvienam, kuris domisi pasaulio politiniais įvykiais, jų užkulisiais, asmeniniais tų įvykių dalyvių išgyvenimais ir refleksijomis, visiems, kurie, anot Baracko Obamos, mano, kad demokratija – ne Dievo dovana, o tai, ką kasdien visi kartu statome ant užuojautos ir savitarpio supratimo pamatų.

Original title: “A Promised Land“ by Barack Obama. Produced by arrangement with Crown, an imprint of Random House, a division of Penguin Random House LLC.