PENKIOS MEILĖS KALBOS

Trukmė:  4 val. 49 min.

Autorius: Gary Chapman

Skaito: Simas Stankus

Description

Gary Chapman „Penkios meilės kalbos“ – tai efektyvi pagalba padėsianti geriau suprasti savo sutuoktinį, išgirsti ir suprasti jo kalbą, jo meilės kalbą, pagerinti pašlijusius tarpusavio santykius. Autoriaus teigimu, niekada nesuprasime sutuoktinio ir negalėsime perduoti jam savo meilės, jeigu nemokėsime jo meilės kalbos. Kalbėsime tarsi dviem skirtingomis užsienio kalbomis, nesuprantamomis vienas kitam, ir tolsime vienas nuo kito, gūžčiodami pečiais ir nesuprasdami, kodėl sutuoktinis, kurį taip neseniai dievinote, taip pasikeitė.

Turime norėti išmokti pagrindinę sutuoktinio meilės kalbą, jei norime veiksmingai perteikti savo meilę.

Emocinis meilės poreikis vienas pagrindinių poreikių, kurio patenkinimas ne tik vaikystėje, bet ir vėlesniame amžiuje lemia tai, koks žmogus esate emocionaliai ir socialiai. Jis mūsų emocinių troškimų centras. Mums reikia meilės prieš įsimylint ir reikės, kol gyvensime. Autoriaus teigimu, nors meilė svarbi, bet sunkiai sugaunama. Įsimylėjimas baigiasi ir… sveiki atvykę į vedybinio gyvenimo tikrovę, kur praustuvėje visada rasi plaukų, veidrodis visada nusėtas baltais taškeliais, kur ginčai kyla dėl to, iš kurios pusės vynioti tualetinį popierių ir ar klozeto dangtį palikti nuleistą ar pakeltą. Šitame pasaulyje žvilgsnis gali žeisti, žodis – gniuždyti, įsimylėjėliai gali tapti priešais, o santuoka – kovos lauku.

O viso to priežastis tuščias meilės rezervuaras, kurio vienas kitam sutuoktiniai užpildyti negali, nes nemoka vienas kito meilės kalbos. Taigi kokia tavo ir tavo sutuoktinio pagrindinė meilės kalba?

Galbūt jam ar jai svarbūs palaikymo žodžiai? Trokštamus palaikymo žodžius galėsi surasti tik tuomet, kai įsijausi ir pamatysi pasaulį sutuoktinio akimis, suprasi, kas jam svarbu.

Galbūt jam ar jai būtina kuo daugiau laiko praleisti kartu? Būti kartu juk nereiškia tiesiog būti viename kambaryje ar vienas šalia kito, būti dviese – tai sutelkti dėmesį į kitą asmenį.

Galbūt jis ar ji trokšta gauti dovanų? Ar žinai kokia dovana pradžiugintų sutuoktinį?

Galbūt jam ar jai reikia tavo paslaugos? Prašymais parodome meilei kelią, bet reikalavimai užtvenkia jos tėkmę.

Galbūt jis ar ji alksta tavo prisilietimų? Tai, kas aš esu, gyvena mano kūne. Liesti mano kūną reiškia liesti mane. Šalintis mano kūno reiškia tolti nuo manęs emociškai.

Dažnai sukauptos nuoskaudos trukdo pradėti kalbėti sutuoktinio meilės kalba. Meilė nepanaikina praeities, bet padaro ateitį kitokią. Mylėti reikia nuspręsti ir kai nutariame aktyviai rodyti meilę pagrindine sutuoktinio meilės kalba, sukuriame tokį emocinį klimatą, kuriame įmanoma išspręsti praeities konfliktus ir nesutarimus.

Dr. Gary Chapman – amerikiečių pedagogas, pastorius, šeimų konsultantas, radijo laidų vedėjas. Jo knyga „Penkios meilės kalbos“ išversta į daugiau nei 35 kalbas.

Pirmajį šios knygos leidimą pavadinimu „Penkios meilės kalbos“ Jungtinėse Amerikos Valstijose išleido leidykla „Northfield Publishing“. Autorinės teisės priklauso Gary D. Chapman. 1992, 1995, 2004, 2010, 2015 metai. Visos teisės saugomos.
“Penkios meilės kalbos“ yra Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitur registruotas prekės ženklas priklausantis „The Moody Bible Instituti of Chicago“.

This book was first published in the United States by Northfield Publishing with the title The 5 Love Languages, copyright © 1992, 1995, 2004, 2010, 2015 by Gary D. Chapman. Translated by permission. All rights reserved.”
„The 5 Love Languages” is a registered trademark of The Moody Bible Institute of Chicago in the United States and other jurisdictions.