PINIGŲ PASAULIO PASLAPTYS, KURIŲ NEŽINOJIMAS SKURDINA KIEKVIENĄ MŪSŲ

Ši audioknyga – tai įvadas į gana paslaptingą pinigų veikimo pasaulį, kuris vadinamas finansų pasauliu. Jame naudojama sava specifinė kalba bei specifinės veiklos taisyklės. Jokioje srityje, jokioje veikloje ar žaidime laimėti neįmanoma, nesuprantant tos kalbos ir nesilaikant tų taisyklių. Be reikiamo lygio finansinių žinių ir gebėjimų sėkmingai jomis pasinaudoti, žmogus pasmerktas gyventi finansų pasaulio užribyje. Su juo tas pasaulis elgiasi kaip su pašaliečiu: provokuoja pasidaryti klaidų ir už jas skaudžiai finansiškai baudžia.

Description

Pinigai, tikriausiai, yra vieni paslaptingiausių daiktų, kuriuos naudoja žmonės savo kasdieniniame gyvenime.

Tokiai išvadai daugelis gali paprieštarauti: esą, tai – netiesa. Aš nuo vaikystės juos gerai pažįstu ir naudoju vos ne kasdien. Dėl naudojimo – tai prieštarauti netenka. Tačiau tvirtinimas apie pinigų pažinimą kelia daug abejonių, iš kurių kyla šie klausimai:

 

1. Jei pinigai gerai pažįstami, tai kodėl jų naudojimas daugeliui pasireiškia nuolatiniu jų trūkumu?
2. Kodėl daugelis žmonių, užsidirbdami ar gaudami vis daugiau pinigų, nepraturtėja, o, atvirkščiai – nuskursta?
3. Kodėl ilgus amžius turto pasiskirstymui visuomenėse galiojęs A. Pareto dėsnis – 80:20 šiuolaikiniame pinigų pasaulyje išvirto į 99:1?
4. Kodėl darbštūs ir norintys užsidirbti pinigų savo pragyvenimui masiškai palieka Lietuvą, nusivylę pinigų šaltiniais joje?