POLTAVA

Trukmė: 13 val. 30 min.

Autorius: Robertas Petrauskas

Skaito: Robertas Petrauskas

Description

Knygų serijos apie II pasaulinį karą autorius Robertas Petrauskas šįkart imasi kito laikotarpio. 1709 m. įvykęs Poltavos mūšis yra šio pasakojimo kulminacija, bet knyga net tik apie tai. Ji apima pirmąją Didžiojo Šiaurės karo (1700–1721) pusę ir supažindina su Europa XVIII a. išvakarėse.

Audioknygoje sutiksite ne tik Petrą I, bet ir Švedijos karalių Karolį XII, taip pat Lenkijos karalių ir Abiejų Tautų Respublikos valdovą Augustą II. Taigi, tai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, su kuria susipažįstant atsiranda bloga nuojauta, pasitvirtinsianti amžiaus pabaigoje. Tai ir Ukrainos istorija bei mėginimas atsakyti į klausimus, be kurių sunku suprasti šiuolaikinį Rusijos ir Ukrainos konfliktą.

Į knygą tilpo tik dešimt metų, nes joje daug konteksto, be kurio neįmanoma pajusti epochos ir suvokti, kas, kaip ir kodėl vyksta. Jei susidomėsite XVIII a. istorija, „Poltava“ galėtų būti puiki įžanga. Kaip ir visos Roberto Petrausko knygos, parašyta su dideliu užmoju, aistra ir ambicingu pasiryžimu pasakoti istoriją įdomiai ir pagauliai.

Nors „Poltava“ ir istorinė knyga, ją autorius dedikuoja tiems, kurie sako, kad su istorija nedraugauja, jos nemėgsta ir „tokių“ knygų neskaito. „Noriu reabilituoti istoriją – istorija, yra kaip mūsų gyvenimas – visokia.“

Ir audioknyga tiesiog pulsuoja tuo gyvenimu – autoriaus balso energija, puikiai papildančia muzika ir pasakojimu, kuris beveik teleportuoja tiesiai į puotą Lenkijoje, Vienos rūmų parkus ar lavonais nuklotą mūšio lauką. Audioknygos skyriai-epizodai įgarsinti serialo principu, kai po kiekvieno jų nekantrauji sužinoti – o kas gi toliau?

Garso efektai ir muzikos parinkimas – Romanas Borusevičius.
Viršelio piešinio autorė – Jolita Vaitkutė.