PRADĖK NUO SAVĘS. Navy SEAL vadovavimo principai

Trukmė:9 val. 30 min.

Autorius:Jocko Willink, Leif Babin

Skaito:Simas Stankus

Description

Audioknygos „Pradėk nuo savęs“ autoriai – Jockas Willinkas ir Leifas Babinas – atskleidžia ilgametę tarnybos SEAL komandos laikinajame taktiniame dalinyje patirtį. Audioknygoje išgirsite kokiais principais buvo vadovaujamasi vykdant sunkiausias kovines užduotis ir kaip pavojingose karinėse operacijose pravertęs mąstymo būdas gali būti naudingai pritaikomas kitose srityse versle, šeimoje ir kt.

Autoriai remdamiesi savo patirtimi grįstais vadovavimo principais rengė naujos kartos SEAL lyderius, vėliau šiuos principus pritaikė įmonėms ir organizacijoms. Dirbo su įvairiausiomis įmonėmis pradedant perspektyviomis naujokėmis ir baigiant esančiomis „Fortune 500“ sąraše, tokiomis kaip „Babin“ ir „Willink“. Autoriai daugeliui klientų įvairiose pramonės šakose padėjo sukurti našias komandas, dominuojančias jų mūšio lauke.

Viena svarbiausių pamokų autoriai laiko suvokimą, kad komandos, nesvarbu kokioje srityje ji veiktų, pergalę ar pralaimėjimą lemia vadovavimas. Gerais lyderiais gimstama ar tampama? Didžiausios atsakomybės principais nesivadovaujantis įgimtas lyderio savybes, turintis žmogus, gali taip niekada ir netapti pagarbos vertu vadu, o kasdien veikiantis pagal šiuos principus – gali išsiugdyti puikias tiek vadovavimo, tiek kitose srityse padedančias charakterio savybes.

Audioknygoje pateikiami principai paprasti, bet jų laikytis nėra lengva. Kiekvienam sunku prisiimti atsakomybę už klaidas ir nesėkmes. Tačiau, autorių teigimu, to mokytis yra būtina, kad galėtume atrasti sprendimus ir galiausiai nugalėti.

Autoriai, teigia, kad:
• vienas svarbiausių veiksnių siekiant nugalėti – paskirstyti vadovavimą;
• lyderiai turi veikti suvokdami, kad jie yra didesnio plano dalis ir kad jų asmeniniai interesai nėra svarbiausi;
• esant nežiniai ir chaosui svarbiausia veikti ryžtingai ir priimti geriausią įmanomą sprendimą;
• tikras vadas turi vadovauti ir kartu būti pasiruošęs sekti paskui kitus;
• galų gale, vadui nereikia nieko įrodyti – ir kartu reikia įrodyti viską.

„Jokia knyga nenurodys vadovui, kaip tiksliai pasielgti kiekvienoje situacijoje. Bet ši knyga pateikiama kaip gidas, padėsiantis priimti sunkius sprendimus, kaip gairės, kuriomis galima vadovautis susidūrus su sudėtingomis vadovavimo dilemomis. Nors kiekvienos situacijos aplinkybės gali skirtis, nors jose dalyvauja kiti asmenys, principai išlieka tokie patys, ir juos galima taikyti – ar tiesiogiai, ar netiesiogiai – visiems iškilusiems vadovavimo sunkumams išspręsti.“

Text Copyright © 2015, 2017 by Jocko Willink and Leif Babin
Audio Edition Published by arrangement with St. Martin’s Publishing Group. All rights reserved.