RIBOS. Kada sakyti „taip“, kaip sakyti „ne“, kad patys tvarkytumėte savo gyvenimą

Trukmė:9 val. 40 min.

Autorius:Dr. Henry Cloud, Dr. John Townsend

Skaito:Simas Stankus

Description

Dr. Henry Cloud, Dr. John Townsend audioknygoje „Ribos. Kada sakyti „Taip“, kaip sakyti „Ne“, kad patys tvarkytumėte savo gyvenimą“ atskleidžiama kas yra ribos, ką jos apsaugo, kaip jos formuojamos, kaip jos pažeidžiamos, kaip jas atitaisyti ir kaip jomis naudotis.

Jeigu išeikvojate daugybę energijos besistengdamas savo gyvenimą paversti sėkmingu ir nuolat mėginate dar labiau pasistengti. Jeigu nuolat siekiate būti malonus, bet taip ir nepavyksta užmegzti jums svarbių nuoširdžių draugiškų santykių. Jeigu esate linkęs prisiimti atsakomybę už kitus, uoliai besirūpindamas kitų jausmais ir problemomis. Jeigu vengiate bet kokio konflikto. Laikas stabtelėti ir pažiūrėti ar tikrai gebate tinkamai nusibrėžti ribas. Neproduktyvus veiklumas, baikštus paslaugumas ir perdėtas atsakingumas gali būti ženklas, kad neatskiriate kas yra, o kas nėra jūsų uždavinys, t.y. už ką esate, o už ką nesate atsakingas, o tai reiškia jums sunku tvarkytis su savo gyvenimu.

Jeigu nenusistatome psichinių, fizinių, emocinių ir dvasinių savo gyvenimo ribų, vadinasi, negalime atskirti už ką esame, o už ką nesame atsakingi. Jeigu nesugebame nusistatyti atitinkamų ribų atitinkamu laiku su atitinkamais žmonėmis galime padaryti daug žalos sau ir savo artimiesiems. Be to, daugelis klinikinių psichologinių simptomų, tokių kaip: depresija, nerimas, valgymo sutrikimai, priklausomybės, įkyrių būsenų neurozės, kaltės arba gėdos jausmas, panikos priepuoliai, šeimos ir tarpusavio santykių sunkumai taip pat kyla susidūrus su ribų problema.

Be to, ribų nusibrėžimas kelia daugybę klausimų, susijusių su žmonių tarpusavio santykiais, vertybėmis ir pan. Ar nusibrėždamas ribas aš nesiliauju mylėjęs kitų? Kokios ribos yra teisingos? Ką daryti, jei mano nusistatytos ribos ką nors nuliūdina ar įskaudina? Ką atsakyti norintiems mūsų laiko, meilės, energijos ar pinigų? Kodėl aš jaučiu kaltę arba baimę ketindamas nusistatyti ribas? Koks ribų ir paklusnumo santykis? Ar ribos nėra savanaudiškas dalykas?

Audioknyga padės rasti atsakymus į šiuos ir dar daugybę kitų klausimų bei nubrėžti ribas taip, kad pats tvarkytumėte savo gyvenimą.

Published by arrangement with The Zondervan Corporation L.L.C., a division of HarperCollins Christian Publishing, Inc.