RIZIKUOTI SAVO KAILIU. Kasdienio gyvenimo pasirinkimai

Trukmė: 9 val. 25 min.

Autorius: Nassim Nicholas Taleb

Skaito: Gabrielius Jucevičius

Description

Nassimas Nicholas Talebas – libaniečių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų pilietybę turintis eseistas, mokslininkas, visame pasaulyje išgarsėjęs knyga „Juodoji gulbė: itin netikėtų reiškinių poveikis“, kurioje nagrinėja atsitiktinumo, galimumo ir nežinomumo veiksnių problemas, kritikuoja finansų rinkų naudojamus rizikos valdymo metodus.

Nassimo Talebo audioknyga „Rizikuoti savo kailiu“ yra dalis ciklo „Incerto“, kuris sujungia: praktines diskusijas, filosofinius pasakojimus ir mokslinius bei analitinius atsitiktinumo problemų komentarus, susijusius su tuo, kaip gyventi, valgyti, miegoti, diskutuoti, kovoti, draugauti, dirbti, linksmintis, apsispręsti esant neapibrėžtai situacijai.

Pats autorius teigia, kad „Rizikuoti savo kailiu“ apima keturias temas: žinių neapibrėžtumas ir patikimumas ar, ne taip mandagiai sakant, niekų, šūdmalystės demaskavimas; simetrija žmonių santykiuose: sąžiningumas, teisingumas, atsakomybė, abipusiškumas; dalijimasis informacija sudarant sandorius; racionalumas sudėtingose sistemose ir tikrame pasaulyje.

Audioknyga „Rizikuoti savo kailiu“ ragina suabejoti vyraujančiais įsitikinimais apie riziką ir atlygį, politiką ir religiją, finansus ir asmeninę atsakomybę. Rizikuoti savo kailiu yra būtina ne tik dėl sąžiningumo, verslo veiksmingumo ar siekiant suvaldyti riziką, tai būtina ir norint suprasti pasaulį.

Copyright © 2018 by Nassim Nicholas Taleb.
All rights reserved.

Versta iš: SKIN IN THE GAME / Nassim Nicholas Taleb