Rozmarinas

Trukmė:7 val. 17 min.

Autorius:Kristijonas Kaikaris

Skaito:Kristijonas Kaikaris

Description

Virusas, pandemija, apokalipsė – dabar ypač aktualios ir populiarios temos. 2020 metais su trileriu „Nėra vietos dviem“ debiutavęs Kristijonas Kaikaris antrame savo romane „Rozmarinas“ pasakoja COVID-19 įkvėptą istoriją.

Pandemija. Mirtį sėjantis virusas. Išgyvena vos dešimtadalis Žemės gyventojų. Grupė išlikusiųjų nedidelėje gyvenvietėje apsitveria aukšta tvora su spygliuota viela. Jie ne mažiau kaip trejiems metams apsirūpinę maistu ir kitomis visiškoje izoliacijoje išgyventi būtinomis priemonėmis. Pasaulis už tvoros kelia mirtiną baimę. Ar kitoje pusėje tik virusu užsikrėtę svetimi, už maisto kąsnį pasiryžę bet kam? Ar pasaulis kada nors bus toks, koks buvo? O gal išliks tik stipriausieji?

Distopinis rytojus šokiruoja, bet lengvai ir groteskiškai papasakota istorija priverčia susimąstyti ir palieka viltį, kad „Rozmarino“ scenarijus liks tik šiame romane.

„Drebėjau galvodama, kad tai gali atsitikti ir… šypsojausi sužavėta subtilaus Kristijono humoro jausmo. Širdis džiaugėsi romano leitmotyvu: kad meilė stipresnė už pandemiją.“ – rašytoja Jolita Herlyn