Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai

Trukmė: 26 val. 58 min.

Autorius: Jaroslav Hašek

Skaito: Mindaugas Ancevičius

Description

„Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ – satyros šedevras apie Pirmąjį pasaulinį karą, atnešęs šlovę knygos autoriui Jaroslavui Hašekui visame pasaulyje. Knyga išversta į 60 kalbų ir tapo svarbiausia gyvenimo knyga daugybei žmonių. Kareivio Šveiko personažas aktualus iki šių dienų – jis dažnai prisimenamas ir cituojamas politikoje, filosofijoje, mene, literatūroje ir net kariuomenėje.

J. Hašekas sukūrė vieną pirmųjų antikarinių knygų, kurioje ironiškai, taikliai ir su geru humoru šaiposi iš absurdiškos kariuomenės struktūros. Šveikas – idiotas, turintis net oficialų dokumentą, patvirtinantį jo idiotizmą, tačiau gali būti, kad jis – genijus, kuris savo šmaikštumu ir lengvu požiūriu sugeba atskleisti eilinio žmogaus ir didžiosios istorijos santykį.

Šveikas netikėtai teisingai išpranašauja savo buto šeimininkei apie būsimą karą – jis išties prasideda ir Šveikas pakviečiamas atlikti karo tarnybą. Šveiko kelionė fronto link kupina kurioziškų nuotykių, kurie kyla dėl išskirtinio Šveiko požiūrio į pasaulį ir gebėjimo spręsti problemas keisčiausiais būdais.

Ši audioknyga yra neišsenkantis geros nuotaikos šaltinis, kuriame susijungia žaismingas siužetas ir aštri satyra, atskleidžianti kiekvieno karo beviltiškumą. Pagrindinis Šveiko siekis – parodyti, jog vienintelė tikroji žmogaus gyvenimo prasmė – tiesiog gyventi.