Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete

Trukmė: 12 val. 22 min.

Autorius: Lina Vėželienė

Skaito: Agnė Sunklodaitė

Description

Psichologė-psichoterapeutė, pedagogė, populiaraus tinklaraščio „Gyvoji psichologija“ ir daugybės psichologinių straipsnių autorė Lina Vėželienė savo knygoje „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete” psichoterapijos paradigmą nagrinėja atsispiriant nuo septynių didžiųjų krikščioniškų nuodėmių.

Ieškodama atsakymų į praktinį savo darbe kylantį iššūkį – kodėl kai kada pacientai nepaisant visų terapijos metu įgytų savistabos įgūdžių visgi negali atverti savo širdies pilnaverčiam gyvenimui ir džiaugsmui – autorė ima gilintis į sielos ligas – žmogaus charakterio ydas, silpnybes arba, dar kitaip, nuodėmes.

Audioknyga skirta plačiajai auditorijai, ne akademikams ar psichikos sveikatos specialistams. Čia pateikiamais literatūriškais pasakojimais, įžvalgomis, žymių psichologų, filosofų ir dvasinių mokytojų mintimis ir citatomis autorė siekia atverti kelius, kaip žmonės gali nepasiduoti bejėgystei ir rasti įkvėpimo išrišti savo dvasios mazgus.

„Dirbdama psichoterapinį darbą atradau dėsningumą: kiek žmogus geba mylėti ir kiek yra kitų mylimas, tiek jis ir sveikas. (…) Iš esmės visos problemos, dėl kurių žmogus kreipiasi į psichologą, yra meilės negalios ligos,” – rašo L. Vėželienė.„Meilė nėra proto ar pasąmonės kategorija, meilė – sielos gebėjimas. O jeigu siela neįgali – tai nebe psichoanalizės sritis. Toliau ieškodami atsakymo randame teologiją ir pagrindinę sielos negebėjimo mylėti priežastį – nuodėmę.”

Audioknygoje nagrinėjamos 7 krikščioniškos žmogaus nuodėmės ir su jomis susijusios temos: puikybė ir narcisizmas, rūstumas ir nuobodulys, tinginystė ir depresija, pavydas ir romantiniai santykiai, godumas ir santykis su laiku, rajumas, gašlumas ir santykis su kūnu. Pabaigoje pateikiamos nuorodos į sielogydos kelius.

Išleista bendradarbiaujant su leidykla „Tyto alba“.