ŠIMTAS METŲ VIENATVĖS

Trukmė:15 val. 32 min.

Autorius:Gabriel García Márquez

Skaito:Juozas Gaižauskas

Description

Laikas, vienatvė, mistika, vaizduotė ir civilizacijos istorija. Tai pagrindinės temos Gabriel Garcia Marquez, Kolumbijos rašytojo ir Nobelio premijos laureato, audioknygoje „Šimtas metų vienatvės“. Joje laikas sukasi spirale, persidengia, todėl žmonių likimai negali išvengti pasikartojimų, visas gyvenimas jau išpranašautas ir užrašytas pranašystėse, belieka tik jį pakartoti. Nuo vienatvės negelbsti nei meilė, nei šlovė, ji įrašyta kiekviename, kaip neišvengiama žymė.

Šis romanas, išleistas 1967 m., autorių bematant pavertė žinomu visame pasaulyje, jis išverstas į daugiau nei 37 kalbas. „Šimtas metų vienatvės“ priskiriamas magiškojo realizmo žanrui, grindžiamam stebukline tikrove, kurioje Lotynų Amerikos tautų mitai ir tikėjimai persipina su realybe ir istorija.

Tai gyvybingas, žavintis autoriaus ir kiekvieno personažo vaizduotės galimybėmis, gausus mistinių įvykių egzotiškose vietose pasakojimas, daugiasluoksnis kūrinys, į kurį pasinerti galima įvairiai. Visų pirma galima klausytis, kaip nuotykių romano, pasakojančio Buendijų giminės, įkūrusios mitinį Makondo miestą, epopėją nuo iškilimo, klestėjimo ir galiausiai žlugimo, giminės palikuonims susitepus kraujomaiša. Makondas, įkurtas tarp neįžengiamų girių Pietų Amerikos platybėse, iš pradžių gyvena savo magiškąjį laikotarpį, semdamasis išminties iš čigonų. Paskui prasideda karai, revoliucijos ir sukilimai, įsukantys Buendijų giminės narius į nesuskaičiuojamus neribotos vaizduotės kuriamus įvykius.

Po romano siužetu, pasakojančiu giminės istoriją, glūdi ir kiti sluoksniai, kuriuose galima ieškoti Lotynų Amerikos dvasios ir kultūros atspindžių, analizuoti jos ženklus ir simbolius. Pasinerti į mitologinių struktūrų, filosofinių bei religinių pradų paieškas arba tiesiog gėrėtis nuostabiu autoriaus gebėjimu valdyti kalbą, žaisti ja ir jos priemonėmis, vaizduotės laisvumu.

The New York Times šį romaną pavadino pirmuoju literatūros kūriniu, kurį nuo Senojo Testamento laikų privalu perskaityti visai žmonijai.

Audioknygos leidybą parėmė Lietuvos Kultūros Taryba.

@ LICENSOR: MERCEDES RAQUEL BARCHA DE GARCÍA MÁRQUEZ AUTHOR: GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ
TITLE: CIEN AÑOS DE SOLEDAD
PUBLISHER: AUDIOTEKA
DATE: 3rd day of June 2020

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ŠIMTAS METŲ VIENATVĖS”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.