ŠPICBUKAS

Trukmė: 1 val. 7 min.

Autorius: Agnė Aleksiejūnaitė-Puslienė

Skaito: Goda Paulauskienė

Description

Ar žinojote, kad tarp mūsų egzistuoja maži padarėliai, kurie įlįsdami vaikučiams į ausį pasako kokias išdaigas jiems iškrėsti? Šie padarėliai lankosi pas vaikus, kurių namų darbai padengti storu dulkių sluoksniu ir kambaryje viešpatauja netvarka. Kuo daugiau dulkių ir kuo daugiau netvarkos, tuo daugiau iškrečiama išdaigų! Vaikų pasaulyje egzistuoja mums dar nežinomas atskiras Išdaigų pasaulis, kuris pilnas pokštų ir juokų. O Špicbukas – šio pasaulio karalius!

Tačiau mūsų linksmasis Špicbukas net neįsivaizduoja, jog egzistuoja ne tik geroji išdaigų pusė, bet taip pat ir tamsesnė, šunybių. Prisišaukus šią tamsiąją pusę gali kilti pavojus ne tik vaikams, bet ir visam Išdaigų pasauliui…

„Špicbukas“ – tai nuotaikinga pasaka, kuri atgaivina jau šiek tiek užmirštus lietuviškus žodžius, kuriais tėvai vis dar kartais pavadina savo vaikus bei jų poelgius: špicbukas (išdykėlis, nenaudėlis), zbitkas (išdaiga), šposas (pokštas, išdaiga). Pasakoje pagal šiuos žodžius sukuriami personažai ir kiekvienam iš jų suteikiamas vis kitoks atspalvis. Taip gimsta be galo spalvinga istorija vaikams!