SUPERVALSTYBĖ GRĮŽTA: pasaulio istorija pagal Kiniją

Trukmė: 13 val. 10 min.

Autorius: Michael Schuman

Skaito: Simas Stankus

Description

Michaelo Schumano audioknyga „Supervalstybė grįžta“ – kiniškoji pasaulio istorija, padėsianti giliau suprasti iki mūsų dienų išlikusią senovės civilizaciją ir jos žmonių mentalitetą. Autorius analizuoja šios šalies reikšmingus istorinius įvykius ir idėjas, siekdamas papasakoti istoriją iš kinų perspektyvos.

Nėra vienos istorijos, kuri kiekvienam pasaulio gyventojui reikštų tą patį. Kiekvienoje istorijos gijoje dominuoja skirtingos legendos, mitai, filosofai, poetai, lyderiai. Dėl šios priežasties Homeras, Cezaris, Lutheris, Thomas Jeffersonas ir kitos, mums gerai pažįstamos vakarų istorinės asmenybės, kinams – tik jų istorijos gijos tolimuose paribiuose šmėsčiojantys vardai, kurie yra mažai, o gal ir visai nežinomi. Tačiau kinai turi savą Kinijos, ilgus amžius buvusia galinga supervalstybe, istoriją, kuri suformavo jų pasaulėvaizdį. Kinija įgyja vis daugiau įtakos pasaulio ekonominėje, politinėje ir karinėje sferose, todėl pažinti šios šalies istoriją, kultūrą, visuomenės mentalitetą ir įvykius, suformavusius jų pasaulėžiūrą, yra būtina, jeigu norime suprasti, kokią vietą ši šalis siekia užimti pasaulyje, kaip kinai supranta savo vaidmenį istorijoje ir kokią įtaką tai gali turėti pasaulinei tvarkai.

Michaelas Schumanas (gim. 1953) daugiau nei 20 metų rašo komentarus su Azija susijusiomis temomis. Yra bendradarbiavęs su „The Wall Street Journal“, „Bloomberg View“ ir „BusinessWeek“, „The New York Times“ ir „Forbes“. Gyvendamas Honkonge ir Pekine apie tarptautinį verslą rašė žurnalui „Time“. Dabar bendradarbiauja su „The Atlantic“ ir „Bloomberg“.

Audioknygos leidybą iš dalies parėmė Lietuvos Kultūros Taryba.
Versta iš: Superpower Interrupted: The Chinese History of the World