SVAJONIŲ KOMANDOS KŪRIMAS. Penkios komandos silpnybės ir būdai, kaip tai įveikti

Trukmė: 5 val. 4 min.

Autorius: Patrick Lencioni

Skaito: Paulius Čižinaukas   

Description

„Ne finansai, ne strategija, ne technologijos, bet komandinis darbas yra svarbiausias konkurencinis pranašumas. Tiek dėl savo veiksmingumo, tiek dėl to, kad tai itin retas reiškinys“, teigia knygos autorius Patrick Lencioni.

Knyga prasideda realistiniu pasakojimu apie išgalvotą Silicio slėnio organizaciją. Naujai paskirta „Decision Tech” vadovė Katrina susiduria su prastėjančia atmosfera, didėjančia biurokratija ir vis dažniau vėluojančiais darbais. Pati Katrina iš pirmo žvilgsnio taip pat ne idealiausias kandidatas organizacijos problemoms spręsti — vyresnė nei dauguma vadovų, savo patirtimi kariuomenėje ir gamybos įmonėse lyg ir nederanti prie startuolio organizacinės kultūros.

Pasakodamas apie išgalvotas, bet tuo pačiu ir dažnoje organizacijoje pasitaikančias, „Decision Tech” vadovų komandos patirtis, autorius nagrinėja penkias žmogiškosiomis ydomis pavadintas silpnybes, labiausiai trukdančias komandos darnai:

– Pasitikėjimo stoka
– Konflikto baimė
– Įsipareigojimo stygius
– Atskaitingumo vengimas
– Nesirūpinimas rezultatais

Knygoje detaliai pasakojama kaip jas atpažinti ir kokiais būdais įveikti. Autorius, konsultavęs tūkstančius įmonių, teigia, kad savo tikslus pasiekiančios komandos sugeba laiku pastebėti ir įveikti minimas ydas. Sėkmingoms komandoms labiausiai padeda ne sudėtingos teorijos ir elgesio modeliai, o „gebėjimas suderinti sveiką protą, užsispyrimą ir nepaprastą drausmę”.

Knygos autoriaus bičiulis, įkūręs įmonę, kurios metinė apyvarta jau pasiekė keletą milijardų dolerių, komandinį darbą taikliai apibūdino sakydamas: „Jei galėtum pasiekti, kad visi žmonės įmonėje veiktų ta pačia kryptimi, būtum neįveikiamas bet kurioje rinkoje, bet kurioje srityje“.

Audioknygoje išgirsite:

– kokios penkios ydos griauna komandas
– kaip šias kliūtis įveikti,
– kaip įvertinti savo komandą,
– kaip suburti ir išlaikyti stiprią komandą,
– kaip tapti išskirtiniais lyderiais.

APIE AUTORIŲ

Patrikas Lencioni yra vadovų konsultavimo įmonės “The Table Group” steigėjas ir prezidentas. Kaip konsultantas ir pranešėjas Lencioni yra dirbęs su tūkstančiais vadovaujančius postus užimančių žmonių iš įvairiausių organizacijų – Fortune 500 sąrašuose esančių įmonių ir naujausių technologijų startuolių, universitetų ir nekomercinių organizacijų.

Tarp jo klientų yra Microsoft, Visa, FedEx, Southwest Airlines, JAV karo akademija ir daugelis kitų. Jis yra penkių populiarių knygų autorius, o knyga „Svajonių komandos kūrimas“ pateko į New York Times perkamiausių knygų sąrašą.