TAMSIOS SIELVARTO PLUNKSNOS

Trukmė: 1 val. 59 min.

Autorius: Max Porter

Skaito: Daumantas Ciunis

Description

Maxo Porterio audioknyga „Tamsios sielvarto plunksnos“ – pasakojimas, drąsiai vedantis per žmonių, patyrusių staigią ir netikėtą artimo žmogaus netektį, tarsi rūke skendinčią sąmonę ir pasąmonės užkaborius. Kalbantis apie beprotišką ilgesį, gedėjimą dėl netekties ir susitaikymą su mirtimi. Kai skausmas ir ilgesys virsta sielvartu, kaip jame išbūti, išgedėti iki galo, bet nenuskęsti.

Netikėtai mirus mamai, berniukai ir jų tėtis, melancholiškas Tedo Hugheso kūrybos tyrinėtojas, susiduria su skausmu ir sielvartu, kuris, rodos, laša ir teka nuo kiekvieno daikto namuose, spraudžiasi į jų tarpusavio santykius ir pasaulį aplink juos. Pritrauktas iš toli juntamo gedulo, į duris pasibeldžia Varnas, tapsiantis aukle, gydytoju, psichologu, šarlatanu, juokdariu, lizdo gynėju. Jis tarsi žmogaus gebėjimas išgyventi traumą, susitaikyti, pertvarkyti savo psichinį pasaulį ir vėl įkvėpti oro, vėl išmokti tikėti.

Maxas Porteris – britų rašytojas, knygininkas, redaktorius. „Tamsios sielvarto plunksnos“ – debiutinis kūrinys, palankiai įvertintas kritikų ir skaitytojų. Maxo Porterio kūryba pasižymi žaidybiškumu, vaizduote, kalbos galia ir eksperimentinėmis formomis.

Versta iš: Grief is the Thing with Feathers / Max Porter