„TOYOTA“ pagal „TOYOTĄ“. „Toyotos“ lyderių pamąstymai apie metodus, sukėlusius pramonės revoliuciją.

Trukmė: 8 val. 9 min.

Autorius: Samuel Obara, Darril Wilburn

Skaito: Paulius Čižinauskas

Description

Autorių kolektyvo audioknyga „ „Toyota“ pagal „Toyotą““ – tai „Toyotos“ vadovų ir ekspertų apmąstymai ir mintys apie tai, kaip jie mokėsi LEAN, ir kaip tai, ką išmoko, pritaikė viso pasaulio organizacijose.

Lean sistema atsirado Japonijoje po Antrojo pasaulinio karo. Tuomet ji buvo vadinama „Toyota“ gamybos sistema, nes ši kompanija pasinaudojo to meto procesų valdymo metodais, juos modifikavo ir papildė naujais, dar nebandytais, sprendimais. Taip „Toyota“ kompanija sukūrė naują, itin aukšto lygmens gamybos valdymo sistemą.

Toyotos gamybos sistema vadinama svarbiausiu gamybos pramonės išradimu nuo tada, kai Henry „Fordo Model T“ automobiliai pradėjo riedėti nuo surinkimo linijos. Šiandien ši sistema naudojama ne tik gamybos įmonėse, bet taip pat sėkmingai taikoma ir paslaugas teikiančiose organizacijose, sveikatos apsaugoje, statybų sektoriuje ir kt.

Šioje audioknygoje nerasite visų plačiai aprašytų metodų, kaip įdiegti LEAN, nerasite ir visų sistemos įrankių komplekto apžvalgos, šia audioknyga nesiekiama pamokyti ko nors nauja apie LEAN metodologijas. Tačiau ši audioknyga prisotinta gyvos ilgamečių Toyotos vadovų ir ekspertų autentiškos patirties. Klausydamiesi šios audioknygos turėsite išskirtinę galimybę išgirsti, kaip buvo tobulinami procesai, tiesiai iš šią sistemą kūrusių ir tobulinusių asmenų.

Audioknygoje autoriai pasakoja apie tai, ką patyrė studijuodami LEAN, dirbdami Toyotos padaliniuose. Kiekvienas dalinasi skirtingų metodologijų, metodų ar koncepcijų studijų patirtimi. Kiekvieno iš jų mokymosi patirtis skirtinga, skiriasi jų požiūriai, jie savaip keitė įpročius ir mąstymo būdą, todėl įvairi jų patirtis padės surasti savo veiksmingesnį kelią, įkvėps keistis pradėti nuo savęs.

Šios audioknygos autoriai: Stephen J. Ansuini, Gerson Valentim Damiani, Carlos Yukio Fukamizu, Renato Eiji Kitazuka, Greg Lane, Robert Martichenko, Patrick Muller, Alistair Norval, Sammy Obara, Bob Plummer, Art Smalley, Darril Wilburn. Dalis jų, pavyzdžiui, Sammy Obara, Darrilas Wilburnas, Carlos Fukamizu – ne kartą lankėsi Lietuvoje ir iki šiol dirba su žinomomis Lietuvos organizacijomis. Iš šių žmonių Lean.lt komanda mokosi ir įgyja neįkainojamos pasaulinio lygio procesų valdymo patirties.

„Jei nė vienas iš mūsų neturės drąsos ir ryžto sugriauti įsigalėjusius įsitikinimus, įskaitant ir asmeninius, atsiliksime ir neturėsime ateities.“ (buvęs „Toyota“ vadovas Hiroshi Okuda).