Viena Indijoje

Trukmė:11 val. 12 min.

Autorius:Vaiva Rykštaitė

Skaito:Inga Vilimė

Description

Vaivos Rykštaitės audioknyga „Viena Indijoje“ – tai turistės, avantiūristės ir romantikės įspūdžiai, netikėtos patirtys, nuotykiai, laiškai, išgyvenimai ir savirefleksijos įžvalgos kelionių po Indiją metu.

Šioje audioknygoje nerasite kelionių vadovams ar kelionių knygoms įprastų būtinų aplankyti objektų Indijoje sąrašo ir kiekvieno jų aprašymo. Joje nėra ir netikėtos nušvitimo istorijos. Klausydami šios audioknygos greičiausiai pasijusite, tarsi būtumėte sutikę po Indiją jau ne vienerius metus keliaujančią gerą draugę, kuri atskleis subjektyvias savo patirtis, nuotykius ir vidinius išgyvenimus. Tekstas gana intymus, įtraukiantis, vedantis klajoti po Indiją su autore iki paskutinės eilutės. Taiklus humoras, lengva ironija ir saviironija padeda į nepažįstamą kultūrą ir save pažvelgti kitaip, atkreipti dėmesį į neįprastus kasdienio gyvenimo Indijoje aspektus ir pačios autorės pojūčių bei potyrių jame sąskambius. Literatūros kritikai teigia, kad autorė galėtų būti savotišku jaunųjų hipsterių Kerouacu.

Apie šią savo knygą autorė sako: „Kloju viską, kaip buvo, dabar jau neteisdama nei jų, nei savęs, bet nieko neslėpdama – nei savo naivaus ribotumo, nei patirtų priekabių ir stebuklų. Kartais tai gyvas pasakojimas su dialogais, jaustukais ir ištiktukais, nejučia virstantis į dienoraščio lapą, kuriame dienos pabaigoje dar prisegamas laiškas mamai: „Linkėjimai iš Indijos, man viskas gerai“, kartais tai sapnas, meditacija, esė, kurių visų vienas tikslas – veiksmažodžių kratalynėje, traukinių dardėjime ir prisipažinimuose „atėjau, pamačiau, įsimylėjau“ lyg šilkinio sario sluoksnius nurengus žioplą turistę savyje rasti romantikę idealistę, po šios rūbais – išpuikusią avantiūristę, vakarietę, voro neišsigandusią bailę, jogę, cinikę, kol nukritus visiems apdarams tenka išmokti tiesiog būti ir matyti viską kaip yra, bet neapsigauti Baltistano regione išgirdus vieną gentį tariant beveik lietuviškus žodžius. Jeigu žinočiau, kodėl ten ruošiuosi sugrįžti jau septintą kartą, man būtų nereikėję rašyti šios knygos.“

Įkvėpimas laisvoms ir avantiūriškoms kelionėms, įkvėpimas keliauti, pasineriant į tikruosius kiekvienos akimirkos pojūčius, įkvėpimas keliauti taip, kad suprastum, kaip kelionė ir joje sutikti žmonės tave pakeitė.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Viena Indijoje”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.