ŽAVINGASIS ŠUNSNUKIS. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija

Trukmė: 5 val. 34 min.

Autorius: Regimantas Dima

Skaito: Jokūbas Bareikis

Description

„Labai švelnu ir mandagu šunsnukiu pavadinti žmogų, kuris taip šlykščiai pasielgė su savo buvusios tautos sostine Vilniumi. Jo protėvių protėviai garbingai gynė savo žemes, visų žemaičių ir lietuvių žemes, o jis – išdavė savo tėvynę.“ Taip prasideda Regimanto Dimos audioknyga „Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“.

Juzefo Pilsudskio biografija daugeliui lietuvių iki šiol mažai žinoma, tačiau jis – vienas įtakingiausių XX a. lietuvių kilmės asmenų. Dėl savo žodžių ir darbų politikoje jis yra prieštaringai vertinama asmenybė tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje. Lietuviai dažniausiai jį kaltina klastingai atplėšus Vilnių nuo Lietuvos, tačiau yra priežasčių, kodėl jis laikomas politikos genijumi ir valstybingumo kūrėju – šioje biografijoje Regimantas Dima pateikia įvairiapusį tokios ryškios asmenybės portretą.

Ši audioknyga iš kitų istorinių biografijų išsiskiria gruboku humoru ir provokuojančiais autoriaus išsireiškimais, dėl kurių tampa įdomu klausytis net sudėtingesnių politinių įvykių ar istorinių faktų.