ŽIEDŲ VALDOVAS. Karaliaus sugrįžimas (III dalis)

Trukmė: 18 val. 14 min.

Autorius: J. R. R. Tolkien

Skaito: Jokūbas Bareikis

Description

J. .R.R. Tolkien audioknyga „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas.“ – epinės maginės fantastikos istorijos, pasakojančios apie hobitą Frodą, pasiryžusį nunešti žiedą rastą Golumo urve iki Lemties kalno, kad ten jis galėtų būti sunaikintas, trečioji dalis. Frodą jo kelionėje lydi Žiedo brolija: nykštukas – Gimlis, elfas – Legolasas, hobitai – Semas, Pipinas ir Meris, žmonės – Boromiras ir Aragornas, išminčius – Gendalfas. Trečiojoje dalyje pasakojama apie paskutinį Žiedo brolijos ir jų sąjungininkų mūšį su Tamsos šešėliu ir Žiedo Nešėjo užduoties pabaigą.

„Žiedų valdovo“ trilogiją autorius ėmėsi kurti tik po to, kai pirmoji knyga „Hobitas“ sulaukė netikėtos sėkmės ne tik tarp vaikų, bet ir suaugusiųjų, o jos skaitytojai ėmė reikalauti tęsinio. Visame pasaulyje žinoma „Žiedų valdovo“ trilogija rašyta šešiolika metų. Ją sudaro trys dalys: Žiedo brolija, Dvi tvirtovės ir Karaliaus sugrįžimas. Savo kūriniuose J.R.R. Tolkien panaudojo elementus iš įvairių mitologijų ir ėmėsi savos mitologijos kūrimo. Autoriaus kuriamame pasaulyje – Viduržemėje –gyvena padermės ir tautos, turinčios savo kalbas, istoriją ir mitologiją. Jame sutinkami žmonės, hobitai, elfai, nykštukai, orkai, troliai, slibinai ir burtininkai.

J.R.R. Tolkien, anglų mokslininko, viduramžių folkloro specialisto, rašytojo, kūrybos įtaka fantastinei literatūrai yra lyginama su Leonardo da Vinčio įtaka menui ir grupės The Beatles – muzikos pasauliui.
The Lord of the Rings

© The Tolkien Estate Limited 1954, 1955, 1966
Originally published in the English language by HarperCollins Publishers Ltd.

TOLKIEN is registered trade mark of The Tolkien Estate Limited.
J R R Tolkien asserts the moral right to be acknowledged as the author of this work.