Žmogus ieško prasmės (šortas)

Trukmė:  17 min.

Autorius: Viktor E.Frankl

Skaito: Aurimas Mikalauskas

Description

Audioteka „Šortai“ – tai svarbiausios knygų idėjos perteiktos vos per 20-30 minučių, kurias galite perklausyti pakeliui į darbą ar iš jo. Šios santrumpos padės ne tik išsirinkti Jūsų dėmesio vertas knygas, praplėsti akiratį, patobulinti profesinius įgūdžius, bet, prireikus, ir labai greitai prisiminti pagrindines knygos idėjas.

Žmogus ieško prasmės (1946) – pats svarbiausias austrų neurologo ir psichiatro Viktor Frankl darbas, kurį jis parašė išgyvenęs nacių koncentracijos stovyklą.

Nebuvusiems nacių koncentracijos stovykloje suvokti, kaip atrodė tenykštis gyvenimas, neįmanoma. Galime tik mėginti įsivaizduoti įkalintųjų kasdienybę ir jų pastangas neišprotėti žiaurumo sūkuryje.

Viktoras Franklis, pats kalėjęs koncentracijos stovykloje, padeda suprasti, ką patyrė nacių režimo kaliniai. Šia patirtimi Franklis pagrindė naują psichologinę teoriją, logoterapiją, kuri tvirtina, kad norint patirti pilnatvę – o baisesnėmis aplinkybėmis, tiesiog, išgyventi – mums reikia atrasti asmeninę gyvenimo prasmę.

Šiame šorte trumpai pristatysime koncentracijos stovykloje Franklio padarytus atradimus ir logoterapijos idėjas. Sužinosite:

– kaip atrasti gyvenimo prasmę
– kaip koncentracijos stovyklos naikino kalinių viltį
– kaip kai kurie žmonės sugeba išsaugoti humoro jausmą net ir baisiausiomis aplinkybėmis