ŽMOGUS, KURIAM NIEKO NEREIKĖJO

„Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ – trečiasis Rasos Aškinytės romanas, stilistiškai pratęsiantis rašytojos grožinės kūrybos liniją (pirmas romanas „Rūko nesugadinti“ pasirodė 2009 m., Tyto alba; antrasis – „Lengviausias“, 2011 m., Vaga). Rasa Aškinytė – humanitarinių mokslų (filosofijos) magistrė, rašo ne tik grožinės literatūros kūrinius, bet ir etikos, filosofijos vadovėlius.

Tik registruoti vartotojai gali atsisiųsti nemokamas PDF knygas

Description

„Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ – trečiasis Rasos Aškinytės romanas, stilistiškai pratęsiantis rašytojos grožinės kūrybos liniją (pirmas romanas „Rūko nesugadinti“ pasirodė 2009 m., Tyto alba; antrasis – „Lengviausias“, 2011 m., Vaga). Rasa Aškinytė – humanitarinių mokslų (filosofijos) magistrė, rašo ne tik grožinės literatūros kūrinius, bet ir etikos, filosofijos vadovėlius. Metų prozos knygos autorė teigė, jog tai, kad pagrindinis personažas yra vyras – visiškas atsitiktinumas. Tai galėjo būti tokio paties tipo moteris, nes šis romanas – apie žmogų. R. Aškinytė nesiekė apjuodinti vyrų ir net svarsto angliškoje romano versijoje veikėją paversti moterimi bei pažiūrėti, kaip reaguos skaitytojai. Pasak autorės, veikėjas nėra ir jokio realaus žmogaus prototipas, nes jame sudėtos daugelio žmonių savybės.

„Kam nerekomenduojate skaityti savo romano?“, – Rasos paklausė viena moteris. Rasa atsakė, jog laimėjus apdovanojimą ir pasipylus kvietimams nesutiko pristatinėti knygos mokyklose ir nerekomenduoja jos skaityti mokyklinio amžiaus jaunimui, nes jie dar nėra pajėgūs pakelti psichodelinio herojaus minčių, o be to, romane yra keletas atvirų sekso scenų.