GEISMO KVAPAS. Paslaptingas uoslės pasaulis

Trukmė: 7 val. 47 min.

Autorius: Rachel Herz

Skaito: Giedrė Ringienė

Description

Rachel Herz audioknygoje „Geismo kvapas: paslaptingas uoslės pasaulis“ pasakojama apie vieną iš 5 žmogaus pojūčių – uoslę. Dažnai šį pojūtį nepagrįstai nuvertiname, manome, kad jis neturi didelės įtakos žmogaus gyvenimo kokybei. Deja, tik tada, kai jos netenkame, suprantame, kaip stipriai klydome.

Autorė kviečia atkreipti dėmesį į tai, kiek daug dalykų mūsų gyvenime lemia uoslės pojūtis. Kvapai svarbūs mūsų žmogiškumui emociniu, fiziniu, seksualiniu ir socialiniu požiūriu, jie pačiais įvairiausiais aspektais praturtina, pagerina ir įprasmina mūsų išgyvenimą. Mūsų uoslės pojūtis leidžia pažinti save ir daro įtaką bendravimui su kitais. Uoslė pagerina gebėjimą mokytis ir prisiminti, keičia elgesį. Leidžia patirti stiprias emocijas, atgaivina prisiminimus, yra neatsiejama mūsų psichinės sveikatos dalis ir sužadina aistras. Kvapas net pasako mums, su kuo biologiškai geriausia susilaukti vaiko. Dėl kvapo filmo žvaigždės išvaizdą turintis žmogus mūsų gali visiškai nesužavėti, o niekuo neišsiskiriantis tapti aistros objektu. Mūsų uoslės pojūtis iš tikrųjų yra mūsų geismo išraiška.

Audioknygoje pateikiami faktai ir išvados apie uoslės pojūtį grindžiami išsamiais moksliniais pačios autorės ir kitų mokslininkų atliktais tyrimais. Taigi, čia rasite moksliškai pagrįstus atsakymus į šiuos klausimus:

• kaip ir kodėl mums patinka arba nepatinka kvapai;
• kuo ypatingi kvapų sužadinti prisiminimai;
• kodėl emocijoms tenka svarbiausias vaidmuo kvapo suvokimo ir prisiminimo procese;
• kaip artimas ryšys tarp kvapo ir emocijos gali paveikti mūsų elgesį;
• kaip pasitelkus žodžius galima sukurti iliuzinius kvapus;
• kaip kvapai gali sužadinti arba nuslopinti seksualinį potraukį;
• kaip uoslė daro įtaką mūsų veiksmams ir reakcijoms, skoniui, mąstymui, elgesiui ir meilės jausmu;
• kaip uoslė veikia mūsų psichinę ir fizinę sveikatą;
• išsiaiškinsite tiesas ir mitus apie aromaterapiją ir feromonus;
• sužinosite, kokios naujovės laukia ateityje uoslės pasaulio.

Rachel Herz – mokslų daktarė, viena iškiliausių kvapų psichologijos eksperčių pasaulyje. Nuo 2000 m. ji dirba Brauno universitete. Kaip žinomiausia uoslės specialistė ji kviesta į daugybę radijo ir televizijos pokalbių laidų, tarp jų – „Discovery Channel“, „ABC News“, BBC, „National Public radio“ ir „Learning Channel“. Jos darbai puikuojasi JAV mokslo muziejuose, ji pristatyta „Scientific American“ mokslo žurnalo vedamajame straipsnyje. Autorė nuolat duoda interviu įvairiems spaudos leidiniams – nuo „New Yorker“, „New York Times“ iki žurnalo „Times“ ir „O, the Oprah magazine“.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GEISMO KVAPAS. Paslaptingas uoslės pasaulis”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.